موج
کدخبر : ۳۴۳۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343602

سعید جغتایی:

رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه در سفر به اردبیل از افتتاح موزه دفاع مقدس اردبیل دهه فجر خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،   سعید جغتایی  رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه در سفر به اردبیل از افتتاح  موزه دفاع مقدس اردبیل دهه فجر خبرداد گفت:سازمان برنامه و بودجه 6 میلیارد تومان از محل اسناد، 5 میلیارد تومان از طریق توازن و 6 میلیارد تومان را نیز به صورت نقد برای پروژه موزه دفاع مقدس اردبیل تامین می‌کند تا با مجموع 17 میلیارد تومان این پروژه تا دهه فجر آماده بهره‌برداری شود.

وی به ضرورت تخصیص 100 درصدی اعتبار 4 میلیارد تومانی سال گذشته از طریق بنیاد حفظ آثار به این مجموعه تاکید کرد و افزود: بنیاد باید اعتبار 100 درصدی این پروژه را تخصیص دهد.

 اختصاص 36 میلیارد تومان اعتبار درسفر نوبخت به اردبیل

رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه دربازدید چندین پروژه عمرانی در شهر اردبیل به همراه استاندار اردبیل بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه به هیچ عنوان اعتباری را برای پروژه‌های عمران شهری تخصیص نمی‌دهد ولی به شکل استثنائی برای پل قدس 36 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص می‌یابد.

جغتایی خاطرنشان کرد: پل قدس با پیشرفت 64 درصد به همت شهرداری اردبیل در حال اجراست و ما نسبت به تامین اعتبار  پل قدس اقدام کردیم تا این پروژه سرعت عمل بیشتری به خود بگیرد.

وی به علل تاخیر اجرای این پروژه به دلیل افزایش قیمت میلگرد اشاره و خاطرنشان کرد: خود شهرداری نیز باید از محل اعتبارات و تسهیلات به تکمیل این پروژه تا دهه فجر کمک کند.

رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه افزود: در دو مرحله میلگرد خریداری شده از محل اعتبارات اختصاص یافته از طرف سازمان برنامه و بودجه به میزان 2300 تن تحویل شهرداری خواهد شد تا هرچه سریعتر پل قدس به مرحله نهایی برسد.

اختصاص 5 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های حوزه علمیه در اردبیل

در ادامه این بازدید جغتایی بیان کرد: برای تکمیل پروژه حوزه علمیه و مدرسه ملاابراهیم اردبیل در فاز دوم 5 میلیارد تومان اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: فاز اول این پروژه به مساحت یک هزار و 780 مترمربع به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم نیز به متراژ یک هزار و 260 مترمربع در حال اجراست.

رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه بدهی پیمانکار این پروژه را یادآور شد و تصریح کرد: برای تکمیل فاز دوم دو پروژه حوزه علمیه در اردبیل و پروژه گرمی سازمان برنامه و بودجه 5 میلیارد تومان اعتبار به شکل اسناد خزانه تخصیص می‌دهد تا بخشی از این پروژه‌ها تا پایان دولت به مرحله بهره‌برداری برسد.

کمک 10 میلیارد تومانی به توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی دو اردبیل

محمد اهلی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: ظرفیت کنونی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره دو اردبیل 2 هزار و 500 مترمکعب است که در فازهای دوم و سوم قرار است این ظرفیت تا سه برابر افزایش یابد.

 اهلی خاطرنشان کرد: فاز اول تصفیه‌خانه پاسخگوی پساب واحدهای صنعتی موجود در این شهرک نیست و حتی تصفیه‌خانه موجود جوابگوی خروجی پساب واحد صنعتی سبلان پارچه با ظرفیت یک هزار و 700 مترمربع نیز نمی‌باشد.

وی به اقدامات  محیط زیست برای حل این مشکل اشاره کرد و گفت:به طوری که از چند ماه پیش خاکبرداری مودل دوم و طراحی مودل سوم شروع شده و کار با سرعت در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل هزینه ساخت ابنیه این پروژه را 12 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برای تکمیل و بهره‌برداری این پروژه ما به 25 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که انتظار می‌رود بخشی از این اعتبارات از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

 اهلی ظرفیت طرح‌های توسعه‌ای را 700 هزار مترمکعب اعلام و تصریح کرد: سال قبل از اعتبارات ملی یک میلیارد تومان اختصاص یافت و امسال نیز به همین میزان اعتبار پیش‌بینی کرده‌اند در حالی که برای تکمیل این پروژه‌ها نیازمند جذب اعتبارات بیشتر هستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها