موج
کدخبر : ۳۴۳۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343598

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر پرداخت حق و حقوق کارگران هتل هرمز تاکید کرد و گفت:به مطالبات این کارگران رسیدگی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد و کسب و کار ها افزود:  بخش گردشگری در استان هرمزگان  طی ماههای اخیر متحمل ضرر و زیان قابل توجهی شده که مجموعه های اقامتی  و هتل ها  را نیز شامل شده است.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های این اداره کل، احقاق حقوق کارگران است که در خصوص اخراج کارگران هتل هرمز نیز اقداماتی از جمله بررسی درخواست بیمه بیکاری افراد متقاضی، برگزاری جلسات با مسوولان هتل در خصوص پرداخت مطالبات و رسیدگی به شکایات کارگران انجام داده است. 

 

ابراهیمی ادامه داد: بررسی درخواست بیمه بیکاری  آن دسته از کارگران هتل هرمز که بیکار شدند توسط واحد بیمه بیکاری این اداره کل انجام و به تامین اجتماعی ارسال شده تا نسبت به پرداخت مقرری بیمه بیکاری آنها اقدام شود. 

وی اضافه کرد: در خصوص رسیدگی به شکایت کارگران مبنی بر عدم پرداخت مزایای پایان کار نیز 

جلساتی با مسئولین این مجموعه برگزار و مصوب شد طی دو هفته مطالبات مذکور پرداخت شود.

این مقام مسئول گفت:  شکایت تعدادی از کارگران این مجموعه در مراجع حل اختلاف این اداره رسیدگی و منجر به صدور رای شده است.

به گفته ی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، اگر تعهدات مسئولین هتل هرمز در موعد مورد توافق به انجام نرسد بلافاصله پس از قطعیت آرای صادره مراجع حل اختلاف کار، این آرا جهت اجرا به اجرای  احکام دادگستری ارسال می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها