موج
کدخبر : ۳۴۳۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343464

مدیرکل ارشاد استان همدان؛

مدیرکل ارشاد استان همدان با اشاره به اقدامات و برنامه های محقق شده و در دست اقدام این اداره گفت:جشنواره فصل امید جایگزین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه تمام جشنواره‌های کشور به جزء جشنواره فجر به علت شیوع کروناویروس دستخوش تغییراتی شده‌اند، ادامه داد: امسال جشنواره فصل امید جایگزین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان است و احتمالاً آذرماه سال جاری برگزار می‌شود همچنین اعتبار جشنواره صرف زیرساخت‌های فرهنگی در استان می‌شود.

وی از برگزاری جشنواره ملی «آواها و نواها» در دهه آخر ماه صفر در استان خبر داد و گفت: این جشنواره با رویکرد موسیقی عاشورایی و با پشتوانه انجمن موسیقی همدان برگزار خواهد شد.

احمدرضا احسانی به برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در دوران شیوع کروناویروس اشاره کرد و یادآور شد: جشنواره‌های کاریکاتور، شعر طنز، استندآپ کمدی و خانه بهشتی از جمله این برنامه‌ها بود که به صورت مجازی برگزار و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.

وی با بیان اینکه به علت انتخابات سال آینده برنامه‌های فرهنگی و هنری اداره‌کل را یکساله برنامه‌ریزی می‌کنیم، اظهار کرد: این تصمیم به این علت است که با تغییر دولت برنامه‌ها دستخوش تغییر نشوند و تحت‌الشعاع قرار نگیرند.

وی درباره طرح‌های عمرانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توضیح داد: اوایل سال ۹۷ سه پروژه شهدای گمنام رزن، شهید مظاهری مریانج و شهید زنگنه ملایر که در دست احداث بودند، به نهاد کتابخانه‌ها واگذار شدند و چالش‌هایی به وجود آمد، با پیگیری‌های انجام شده این پروژه‌ها مجدداً در سال ۹۸ به ارشاد واگذار شدند و تا پایان امسال افتتاح خواهند شد.

احسانی درباره موزه هنرهای معاصر هم بیان کرد: این پروژه به مدت پنج سال تعطیل شده بود و با حمایت مسئولان استانی دوباره احیاء شد، در سال ۹۸ مبلغ پنج میلیارد تومان برای این پروژه جذب اعتبار شد و با ۱۶ درصد پیشرفت فیزیکی هم اکنون ۵۰ درصد پیشرفت کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ برای تکمیل پروژه مبلغ پنج میلیارد تومان درخواست اعتبار کردیم، علاوه بر این برای تجهیز این پروژه ۳۰ میلیارد تومان هزینه برآورد شده است که در صورت تخصیص این مبلغ تا پایان دولت به اتمام رسیده و افتتاح خواهد شد.

احسانی با بیان اینکه پروژه تالار بزرگ شهر پس از ۱۰ سال مورد پیگیری قرار گرفته است، گفت: ساخت این پروژه در سال ۸۸ همزمان در پنج استان کشور آغاز شد و تنها استانی که هنوز افتتاح نشده، همدان است.

مدیرکل ارشاد استان همدان با بیان اینکه تمام پروژه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تعطیل بوده است، گفت: مجتمع فیروزان نهاوند نیز سال قبل احیاء شد و هم اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی کرده است.

وی ادامه داد: سینمای رو باز اسدآباد بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده بود و با پیگیری‌های انجام شده به دنبال تأمین اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی برای این پروژه هستیم و امیدواریم تا سال آینده تجهیز و ‌افتتاح شود.

احسانی با اشاره به اینکه در سال جاری انتخاب کتاب سال را از بین تألیفات استان در سال‌های ۹۷ و ۹۸ برگزار می‌کنیم، گفت: امروز کمبود سالن پلاتو در استان احساس می‌شود و به دنبال تعامل با شهرداری‌های استان هستیم که ساخت و احداث این مکان فرهنگی و هنری را گسترش دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها