موج
کدخبر : ۳۴۳۳۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343365

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: توصیه می شود با توجه به احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز در برخی نقاط استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:باتاثیر سامانه ی مونسونی، وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی (با شدت کمتر در مقایسه با روز گذشته)در مناطق دریایی تداوم خواهد داشت، طی ساعات شب از میزان شدت بادها در شرق تنگه هرمز کاسته خواهد شدلکن مناطق غربی تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس تا صبح پنجشنبه متلاطم خواهد بود.توصیه می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی خودداری کنند.

عارفی عنوان کرد :بارش های مونسونی طی امروز و فردا در جنوب شرق کشور تقویت خواهد شد که شدت بارش در استان کرمان خواهد بود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: در مناطق مرتفع استان هرمزگان از جمله حاجی آباد و بشاگرد در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد مورد انتظار است.

وی عنوان کرد: توصیه می شود با توجه به احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی از تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

عارفی خاطرنشان کرد:احتمال تاثیرات پراکنده سامانه مونسونی در ارتفاعات مرکزی و غربی نیز تا روزهای پایانی هفته جاری پیش بینی می شود.

وی در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی، از فردا تا اوایل هفته آینده افزایش نسبی 1 تا 3 درجه ای دما در غالب نقاط استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها