موج
کدخبر : ۳۴۳۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343349

یکصد وچهل نفر از نویسندگان، شاعران و محققان عرصه فرهنگ اورامان در نامه ای از مدیرکل صداوسیما مرکز کردستان بخاطر توجه به این فرهنگ وادبیات تقدیر وتشکر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، در پی تولید و وپخش دو برنامه رادیویی و تلویزیونی ((وه ره شیله)) و ((هه ورامیانه)) از شبکه استانی مرکز کردستان، فعالان حوزه فرهنگ اورامی در نامه ای که به امضای 140 نفر رسیده، از این اقدام مدیر کل صدا وسیما مرکز کردستان تقدیر وتشکر نمودند.

در متن این نامه که نسخه ای از آن به دفتر این خبرگزاری ارسال شده، آمده است: بی شک برنامه های رادیویی(( وه ره شیله)) و تلویزیونی ((هه ورامیانه)) توانسته اند به خوبی موجبات خرسندی و رضایت اورامی زبانان عزیز و سایر فرهنگ دوستان مکرم را فراهم آورند؛ هرچند غنای فرهنگ مردمان این دیار برنامه های بیشتر از اینهارا میطلبد.

در پایان این نامه از دکتر جعفر عبدالملکی در خواست شده است که زمان وتعداد پخش این برنامه ها افزایش یابد تا فرهنگ مردمان این بیش از پیش به جامعه معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، برنامه تلویزیونی(( هه ورامیانه)) در آخرین نظرسنجی از مخاطبان در استان، توانسته بود بیشتر بیننده را به خود اختصاص دهد. این برنامه جمعه شب ها راس ساعت 22:00 از شبکه استانی سیمای مرکز کردستان پخش میشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها