موج
کدخبر : ۳۴۳۲۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343273

در دولت تدبیر و امید؛

مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان گفت: تا پایان دولت مجموع خطوط انتقال اجرا شده به ۱۴۳ کیلومتر خواهد رسید و شاهد رشدی حدود سه برابری نسبت به مدت زمان قبل خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فواد حمزوی مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان ضمن گرامی داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: میزان سرمایه گذاری در حوزه گازرسانی قبل از این دولت به روستاها ۹۰ میلیارد ریال بود که در دولت تدبیر و امید با رشد ۱۸ برابری، این بودجه به میزان ۱۶۲۰ میلیون ریال ارتقاء یافت.

حمزوی بیان کرد: در بخش گازرسانی شهری نیز در استان هرمزگان حدود ۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده بود که این سرمایه گذاری با رشد بیش از ۱۴ برابری به ۱۹۰۰ میلیون ریال رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه گازرسانی در بخش صنایع عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری در خصوص جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی بیش از ۶ برابر و باعث افزایش ظرفیت جایگزینی گاز طبیعی به میزان ۲،۳۰۰،۰۰۰ متر مکعب در ساعت شده و در این زمینه در دولت یازدهم و دوازدهم تعداد صنایعی که از گاز طبیعی استفاده می کنند حدود ۸ برابر رشد داشته است، به نحوی که بیش از ۹۸ درصد گاز مصرفی استان هرمزگان، در بخش صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در خصوص برنامه های شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه گازرسانی به صنایع در سال ۹۹ تصریح کرد: گازرسانی به صنایع مستقر در شهر بندرعباس و شهرستان های حاجی آباد، رودان، پارسیان و بندرخمیر از برنامه های این شرکت در سال جاری است.

حمزوی به میزان خطوط انتقال گاز اشاره و تصریح کرد: تا پایان دولت مجموع خطوط انتقال اجرا شده به ۱۴۳ کیلومتر خواهد رسید و شاهد رشدی حدود سه برابری نسبت به مدت زمان قبل خواهیم بود و هم چنین برنامه های بزرگی در بخش اجرای خطوط انتقال گاز با پیگیری شرکت گاز استان هرمزگان از طریق شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران شامل: ۲۰۰کیلومتر خطوط ۴۲ اینچ شهرستان های میناب، سیریک و جاسک، ۵۰کیلومتر خط ۳۰ اینچ قشم جهت تامین گاز مورد نیاز خانوار و صنایع شهرستان قشم، ۱۳کیلومتر خط ۱۶اینچ منشعب از خط ۳۰ اینچ قشم به منظور تامین گاز مورد نیاز شهرک صنعتی خلیج فارس بندرعباس و۹۲کیلومتر خط ۵۶ اینچ بندرگرزه به منظور تامین گاز شهرستان بندرلنگه و خوشه کوهیج-جناح ، در دست اقدام است.

حمزوی تصریح کرد: از سال ۹۲ تا کنون نیز پروژه های مختلفی در سایر حوزه های مرتبط با گازرسانی از جمله HSE، بازرسی فنی، بهره برداری،اندازه گیری،تحلیل سیستم ها،پژوهش و فناوری و… با اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال داشته ایم که که این سرمایه گذاری نشان دهنده رشد بیش از ۶ برابری میزان سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید در این بخش ها بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها