موج
کدخبر : ۳۴۳۲۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343269

امام‌جمعه خمینی شهر:

امام‌جمعه خمینی شهر بیان داشت: با نپرداختن زکات مال انسان حرام می شود و بر قلب انسان مهر می خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله موسوی در جلسه شورای زکات شهرستان ضمن تعزیت سوگواری ایام محرم و  گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: زکات واجبی است که باید در سطح کشور و استان فرهنگ سازی شود و خداوند به پیامبر دستور داد که زکات گرفتنی است و حاکم اسلامی موظف است که زکات مال ثروتمندان را دریافت کند و این کمکی به تطهیر اموال آنهاست و با این کارنیز قدمی در تزکیه نفس افراد پرداخت کننده زکات است.

وی تذکر داد: ثروتمندان جامعه بدانند با پرداخت زکات از طرف خدا برکت به مال آنها بخشیده می شود و در غیر اینصورت برکت از مال آنها برداشته می شود.

این استاد حوزه از عاقبت کسانی که بخل می ورزند و در پرداخت زکات خساست می ورزند هشدار داد: کسانی که توانایی پرداخت زکات دارند و به آنها تعلق می گیرد اگر  در پرداخت زکات مال خود بخل بورزند یا کم فروشی کنند و آن قسمت از مال خود را حرام کنند  بر قلوبشان مهر خواهد خورد.

آیت الله موسوی با بیان اینکه زکات هنوز تعریف درستی از آن نشده و بسیاری از مردم هیچگونه شناخت و آگاهی ندارند لذا این امر نیازمند تبلیغ و کار بیشتر برای شنساندن آن به آحاد جامعه است.

وی با اشاره به این مطلب که شهرهای کوشک و درچه واصغرآباد هر کدام باید شورای جداگانه ای داشته باشند افزود: شوراهای متشکله باید مبالغ را دریافت کرده و گزارش آن به کمیته امداد امام خمینی (ره) ارسال گردد.

امام جمعه خمینی شهر تصریح کرد: هر بخش و ارگانی می تواند طبق راهبردها و راهکارهایی که پیش رو دارد طبق ضوابط خود گامهایی برای برداشت درآمد شخصی فرد از مال یا دام یا باغ به فقرا تعلق پذیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها