موج
کدخبر : ۳۴۳۲۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343210

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از قابلیت پهلو گیری و تخلیه و بارگیری انواع شناورهای باری – مسافری، لندینگ کرافت‌ها و شناور صیادی در بندرگاه بوموسی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، همزمان با هفته دولت از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی و به دستور استاندار هرمزگان بهره برداری از یک فروند رمپ فلزی بندرگاه بوموسی، آغاز و رمپ دوم نیز پس از انجام تعمیرات اساسی در بندر شهید رجایی جهت استقرار در بندرگاه ابوموسی به آب اندازی شد.

علی رضا محمدی کرجی ران با اشاره به بهره برداری و به آب اندازی دو فروند رمپ فلزی که همزمان با نخستین روز هفته دولت طی ارتباط زنده تصویری استاندار هرمزگان با فرمانداری بوموسی صورت پذیرفت، اظهار کرد: توسعه فعالیت های تجاری، رونق گردشگری دریای و بسط و گسترش زیرساخت های بندری و دریایی جزیره ابوموسی درقالب سند طرح جامع این بندرگاه بدون وقفه و با مشارکت سایر دستگاه‌ها درحال انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به مشخصات فنی این دو فروند رمپ فلزی متعلق به بندرگاه بوموسی بیان کرد: رمپ های یاد شده با طول و عرض ۲۰ متر و ارتفاع حدود۶.۲ متر همچنین آبخور حدود ۶/۰ متر یکی از پرکاربرد ترین زیرساختهای در امر تخلیه و بارگیری در بنادر وجزایر به شمار می آید.

وی ادامه داد: اسکله رمپ شماره ۱ که رسما مورد بهره برداری قرارگرفت و اسکله رمپ شماره ۲ بندر نیز بعد از اتمام تعمیرات اساسی و زیر آبی همزمان با هفته دولت در بندر شهید رجایی به آب اندازی شد تا پس از انتقال به جزیره بوموسی طی روزهای آینده نصب و مورد بهره برداری قرار گیرد.

محمدی کرجی ران خاطرنشان کرد: رمپ های بندرگاه بوموسی قابلیت پهلو گیری و تخلیه و بارگیری انواع شناورهای باری – مسافری (رو-رو) و لندینگ کرافت‌ها و شناور صیادی را داراست.

این مقام مسئول به دیگر طرح های دریایی و بندری در حال اجرا در جزیره ابوموسی نیز  اشاره کرد و گفت: موج شکن فرعی بندر بطول ۶۰۰ متر، دایک استحصال به طول ۸۵۰  متر و انجام استحصال پسکرانه و همچنین ساختمان اداری بندرگاه از جمله طرحهایی است که براساس برنامه زمانبندی شده، تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

بندرگاه بوموسی یکی از بنادر تحت تملک سازمان بنادر و دریانوردی است که با برخورداری از حوضچه ای به مساحت ۱۱ هکتار و اراضی پسکرانه ۸ هکتاری قابلیت پذیرش انواع شناورهای فلزی و چوبی را داراست این بندر یکی از بنادر راهبردی و استراتژیک منطقه در ابعاد مختلف تجاری و صیادی و نظامی به شمار می آید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها