موج
کدخبر : ۳۴۳۱۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343123

شهردار قم:

شهردار قم از افتتاح 110 پروژه شهرداری در هفته دولت خبر داد و افزود: در مجموع برای این پروژه‌ها ۱۱۵ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم در گفت‌وگویی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و بهره‌برداری از ۱۱۰ پروژه شهرداری قم، بیان کرد: در مجموع برای این پروژه‌ها ۱۱۵ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به قرار گرفتن پروژه‌های متفاوت زیربنایی، ترافیکی و … در این مجموعه ۱۱۰ پروژه‌ای افزود: بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها به اهدافی مانند ایجاد نشاط اجتماعی و بهبود سیما و منظر و محیط زیست شهری مربوط هستند و بخش دیگر با توجه به پیاده‌راه سازی و شهرسازی انسان محور طراحی شده‌اند.

شهردار قم اجرای فاز اول و دوم رینگ دوم مسجد مقدس جمکران را از جمله پروژه‌های هفته دولت امسال دانست و گفت: برای این پروژه ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده و ۱۴۱ هزار متر زیرسازی و آسفالت انجام شده است.

وی با اشاره به بهبود عبور و مرور شهری در قالب پروژه‌های بهسازی آسفالت در شهرداری قم، اظهار کرد: این پروژه‌ها از خیابان یاسمن و انسجام در منطقه چهار تا بلوار عابدی و بلوار نواب در منطقه سه امتداد داشته و برای آن بیش از ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به پروژه‌های زیربنایی که به مناسبت هفته دولت امسال در شهر قم افتتاح می‌شود، افزود: احداث بلوار کوه سفید، احداث رمپ جنوبی تقاطع شهید محلاتی، احداث ۳۰ متری سنگبری‌ها و تکمیل خیابان شهید رسول دادخواه از جمله این پروژه‌ها هستند.

وی با اشاره به اهمیت پروژه‌های مربوط به سیما و منظر و نشاط شهری در میان ۱۱۰ پروژه افتتاح شده در هفته دولت خاطرنشان کرد: احداث محوطه اول باغ موزه دفاع مقدس، احداث بوستان صداقت، محوطه‌سازی در بوستان علوی و همچنین توسعه و بهسازی بوستان فراشهری ولایت از جمله پروژه‌هایی است که در این هفته افتتاح می‌شود.

شهردار قم با اشاره به پروژه نورپردازی و ایجاد و نصب المان شهری گفت: این پروژه‌ها در کنار تلاش برای تکمیل زیرساخت‌های شهری می‌توانند موجب نشاط شهروندان و القای امیدواری در میان مردم قم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها