موج
کدخبر : ۳۴۲۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342877

به مناسبت هفته دولت؛

مدیرعامل آب منطقه ای هرمزگان از لایروبی و ساماندهی 19 کیلومتر از رودخانه‌های پر خطر هرمزگان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هوشنگ ملایی  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان با ذکر این پروژه‌ها در مجموع زمینه اشتغال بیش از 390 نفر را فراهم خواهد کرد، عنوان کرد: این ساماندهی در شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، میناب، بندرلنگه، رودان و پارسیان انجام شد.

ملایی با ذکر این نکته که قانون‌گذار این اجازه را به وزارت نیرو داده است که در صورت کمبود اعتبار، برای لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها از ظرفیت مصالح درون خود آن رودخانه‌ها استفاده کن، تصریح کرد: کلنگ دو پروژه ساماندهی و کنترل سیلاب در رودخانه‌های جاماش و جلابی از طریق استفاده از بند "و" تبصره هشت قانون بودجه سال 99 با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال به زمین زده خواهد شد.

وی تشریح کرد: پنج هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان هرمزگان در نزدکی مراکز حساس جمعیتی قرار دارند که 2 هزار و 500 کیلومتر از آن‌ها در اولویت ساماندهی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان تشریح کرد: طی دو سال گذشته مطالعات هزار و 500 کیلومتر از این رودخانه‌های مهم به اتمام رسیده است و قرار داد انجام مطالعات 2 هزار و 600  هکتار دیگر نیز منعقد شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1400 مطالعات تمام رودخانه‌های مهم و نزدیک مراکز جمعیتی هرمزگان را به اتمام برسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها