موج
کدخبر : ۳۴۲۸۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342814

نمایش صحنه‌ای «کافه چیا» به نویسندگی صابر دل‌بینا، تولید واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان به مرحله بازبینی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت راه یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در سه بخش رقابتی شامل تئاتر صحنه ای، تئاتر خیابانی، محیطی و تئاتر دانشجویی و یک بخش غیررقابتی کودک و نوجوان از اول تا 15 آذر 99 در تهران برگزار می‌شود.

در بخش صحنه‌ای با رای هیات ارزیابی متون، از میان 541 اثر رسیده به بخش صحنه‌ای جشنواره تعداد 70 اثر از استان‌های مختلف کشور به مرحله بعدی راه پیدا کردند که نمایش «کافه چیا»  به نویسندگی و کارگردانی صابر دل بینا از تولیدات واحد نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان در میان این آثار حضور دارد.

آثار راه یافته به مرحله بازبینی، مهرماه با حضور هیات انتخاب به صورت حضوری ارزیابی و تا 10 آبان آثار برتر و راه یافته به مرحله نهایی معرفی و اعلام خواهد شد.

در این نمایش سعی شده تا با بازخوانی اتفاقات انجام گرفته در دوران انقلاب در قالب آثار هنری نسل جدید که آن دوران را تجربه ننموده‌اند با رخدادهای انقلاب آشنا کنند.

این نمایش که بیشتر اتفاقات آن در داخل یک قهوه‌خانه بین راهی در کردستان است، روایتی است از تلاش سربازانی که به منظور همراهی با انقلابیون دست به تمرد و فراراز پادگان زده و توسط عوامل رژیم با گلوله مورد هدف قرار گرفته‌اند

‌در یکی‌ از این اتفاقات سربازی مورد هدف گلوله قرار گرفته و به شهادت می‌رسد و پیکرش با آمبولانس به زادگاهش در حال انتقال است، این آمبولانس در این قهوه خانه بین راهی توقف می‌کند در حالیکه که در آن قهوه‌خانه مادر این سرباز که برای دیدن پسرش راهی سنندج شده نیز حضور دارد.

پیش از این نمایشنامه «کافه چیا»  به عنوان یکی از نمایشنامه های برگزیده تولید چهار فصل تئاتر ایران که توسط حوزه هنری کشور برگزار شد، انتخاب شده بود.

هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها