موج
کدخبر : ۳۴۲۷۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342755

رییس حوزه قضایی بهاباد گفت: بایستی با همکاری کشاورزان و مسئولان، تجهیزات لازم به منظور پایش تصویری در مکانهای مناسب برای جلوگیری از سرقت احشام نصب گردد و مردم هم باید از قفل و حصار مناسب برای بستن درب ها استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا ایزدی رئیس حوزه قضایی بهاباد گفت: ایمن سازی مزارع و آگاه سازی مردم در خصوص نگهداری درست از احشام و اموالشان، مهمترین مساله در پیشگیری از وقوع جرم است.

ایزدی در کارگاه آموزشی جلوگیری از سرقت احشام و محصولات کشاورزی که با حضور جمعی از کشاورزان این شهرستان برگزار شد بیان داشت: کشاورزان سعی کنند، کارگران مورد اعتماد را در مزارع خود بکارگیرند و از آوردن افراد ناشناس و غیر قابل اطمینان به مزارع و محل های نگهداری احشام خودداری کنند.

این مقام قضایی، پایش تصویری را یکی از راهکارهای جلوگیری از سرقت احشام و محصولات کشاورزی دانست و اظهار داشت: بایستی با همکاری کشاورزان و مسئولان، تجهیزات لازم به منظور پایش تصویری در مکانهای مناسب نصب گردد.

وی استفاده از حصار و درب مناسب را از دیگر راههای جلوگیری از سرقت دانست و تصریح کرد: در صورتی که کشاورزان محترم، محل نگهداری احشام خود را با حصار و سقف مناسب، بسازند و از قفل و بند مناسب برای بستن درها استفاده کنند مسلماً سرقت ها کمتر خواهد شد.

این مقام مسئول هرگونه تلاش و هزینه برای جلوگیری از وقوع جرائم از جمله سرقت را بسیار ارزشمند و حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: پیشگیری از وقوع جرم همواره کم هزینه تر و آسان تر از اقدامات پس از وقوع جرم است و علاوه بر آن، تبعات اجتماعی ناشی از وقوع جرم نیز، تا مدتها گریبان گیر جامعه خواهد بود.

شایان ذکر است کارگاه آموزشی جلوگیری از سرقت محصولات کشاورزی و احشام با همکاری اداره جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی شهرستان بهاباد برگزار گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها