موج
کدخبر : ۳۴۲۶۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342606

رییس کل دادگستری یزد؛

رییس کل دادگستری یزد گفت: ترویج فرهنگ گذشت، ایثار، مهربانی و نوع دوستی رسالت هنر و هنرمند است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: از ظرفیت هنر و خلاقیت هنرمندان در جهت تحقق اهداف پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود.

غلامعلی دهشیری در حاشیه بازدید از از کانون فرهنگی صاحب الزمان (عج) یزد، اظهار داشت: ظرفیت و اثر گذاری هنر بر کسی پوشیده نیست و باید برای بهره گیری از این ظرفیت برنامه ریزی گردد.

وی ترویج فرهنگ گذشت، ایثار، مهربانی و نوع دوستی را رسالت هنر و هنرمند دانست و بیان داشت: تاب آوری و آستانه صبر و تحمل مردم کاهش یافته است و باید از ابزار های اثر گذار اجتماعی همچون سرود و سایر امور هنری استفاده کرد تا مفاهیم اخلاقی و هنجارهای اجتماعی، انسجام و اتحاد را در بین مردم و جامعه ترویج کرد.

این مقام قضایی تصریح کرد: اگر محتوای مناسبی برای تنبه و تغییر رو به تعالی مددجویان زندانی نیز در نظر گرفته شود می توان بستری را به وجود آورد تا اجراهایی را نیز در جمع مددجویان انجام گیرد.

وی سرود را از جمله هنرهای تأثیر گذار اجتماعی ذکر کرد و گفت: همانگونه که در ابتدای پیروزی انقلاب، سرودهای انقلابی یک تهیج و حس اتحاد و همبستگی و انس و الفت ایجاد می کرد، امروز نیز می توان با تهیه سرود های فاخر و اثر گذار موج های اجتماعی مثبت در جامعه ایجاد کرد.

دهشیری افزود: قطعاً کارهایی که توسط نوجوانان ولایی و پاک سرشت اجرا می شود تأثیر عمیقی بر فطرت های پاک خواهد گذاشت.

وی با یادآوری اجرای سرود و تهیه نماهنگ دست عدالت در دهه ولایت در دادگستری، اظهار داشت: اجرای این سرود به محیط خشک و بی روح دادگستری، شادی و نشاط بخشید تا جایی که حتی برخی از منتقدان نیز به تحسین این اقدام فرهنگی و هنری پرداختند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، ضمن تقدیر از مجموعه کانون فرهنگی و هنری صاحب الزمان(عج) و اعضای گروه سرود عاشقان ولایت، ابراز داشت: انجام این همه کار فرهنگی و هنری در رشته های مختلف، قابل تحسین است و باید این اقدامات و برنامه ها به عنوان الگو و شاخص به سایر مساجد و کانون ها معرفی گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها