موج
کدخبر : ۳۴۲۴۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342416

مدیر کل کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: با توجه به تغییراتی که در بازار کار شاهد آن هستیم جامعه کسب و کار نیازمند تعریف فرصت‌های شغلی جدید بر اساس ظرفیت‌های استان یزد و هدایت شغلی مناسب است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عماد تشکری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد‌ گفت: در سال گذشته 2 هزار و 396 نفر از طریق مراکز کاریابی غیر دولتی در استان یزد به کارگمارده شدند.

تشکری بیان داشت: از مجموع 2 هزار و 396 نفر اشتغال‌یافته توسط مراکز کاریابی غیر دولتی استان یزد در سال 98، هزار و 801 نفر مرد و 595 نفر زن بودند که از این تعداد739 نفر زیر دیپلم، 843 نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم، و 814 نفر دارای مدرک بالاتر از دیپلم بودند.

تشکری همچنین اضافه نمود: در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد 2572 نفر کارجو در این دفاتر ثبت نام داشته اند که از این تعداد 1900 نفر مرد و 672 نفر زن هستند و 635 نفر از ثبت نام شدگان مشغول به کار شده که 515 نفر مرد و 120 نفر زن می باشند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان این که هدایت شغلی متناسب با سلایق، تخصص کارجویان و ظرفیت‌های استان، مهم‌ترین رسالت مراکز کاریابی است، افزود: با توجه به تغییراتی که در بازار کار شاهد آن هستیم جامعه کسب و کار نیازمند تعریف فرصت‌های شغلی جدید بر اساس ظرفیت‌های استان است.

تشکری با تأکید بر این که کاریابی‌ها باید ارتباط خوبی با صنعت، خدمات و بازار کار داشته باشند، بیان کرد: مراکز کاریابی موظفند متناسب با نیاز روز و بازار کار، به روز و کار آمد باشند و خدمات جدید ارائه دهند.

وی خاطر نشان کرد: مؤسسه‌های کاریابی باید ضمن توجه به کمیت و آمار با تلاش بیشتر، توجه به کرامت انسانی، کسب مهارت و تخصص با جلب اعتماد مردم خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند.

وی افزود: اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در اولویت کار و برنامه‌ریزی‌های کلان اقتصادی است و این راهبرد مهم با جدیت توسط مسئولان پیگیری می‌شود.

لازم به ذکر است در استان یزد 29 موسسه مشاوره شغلی و کاریابی داخلی اعم از فیزیکی و الکترونیکی زیر نظر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعال است. 11 دفتر کاریابی در مرکز استان و 8 دفتر در سایر شهرستانها فعالیت دارند و 9 موسسه به صورت مجازی در این حوزه خدمات ارائه می دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها