موج
کدخبر : ۳۴۲۳۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342338

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان قم گفت: امداد خواهان در مواقع اعلام موضوعات فوریتی با سعه صدر تا آمدن پلیس در محل، از تماس های مداوم و مستمر بعدی پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ فرزاد عسگری بیان داشت: حضور پلیس در ماموریت‌های غیرفوریتی مانند اختلاف حساب، اختلاف ملکی، شکایت از موسسات و... باعث می شود تا در ماموریت های مهم و ویژه که نیاز به حضور فوری پلیس می باشد، خلل ایجاد شود و خطوط110 اشغال شوند .

وی تصریح کرد: شهروندان هرگونه موارد مشکوک اعم از افراد و خودروها، موضوعات مربوط به مواد مخدر ، قاچاق ، سلاح و مهمات، سارقین، اراذل و اوباش و افراد تحت تعقیب و ... را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام و اطلاع رسانی فوری کنند.

سرهنگ  عسگری تاکید کرد: امروز پلیس در قبال عملکرد کارکنان خود پاسخگو بوده و شهروندان می توانند هرگونه تشویق، پیشنهاد، شکایت و انتقاد خود را در این خصوص از طریق سامانه 197 منعکس کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: از مخاطبان و مردم عزیز انتظار است مطالبات خود را به صورت خلاصه و با حوصله به کاربران پلیس110 با آدرس صحیح و دقیق ارائه تا ماموران به موقع در محل حاضر و بلافاصله رسیدگی کنند.

وی اضافه کرد: امور خدماتی نظیر کارت خودرو، گواهینامه ، خدمت وظیفه عمومی باید از طریق "پلیس +10 " پیگیری شود، همچنین موارد مربوط به ادارات خدماتی نظیر آتش نشانی ، اورژانس ، شهرداری ، هلال احمر، ادارت آب ، برق و گاز می بایست از طریق آن سازمان ها پیگیری و از اشغال خطوط 110 پرهیز کنند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان گفت: سامانه پیام کوتاه در مرکز فوریتهای پلیسی 110 با شماره تلفن 110 آماده ارائه خدمات به شهروندان سخت‌گویش و افرادی که می خواهند به صورت محرمانه موضوعات را مطرح کنند وجود داشته که می توانند از این طریق ارتباط فوری برقرار کنند.

سرهنگ عسگری تصریح کرد: شهروندان عزیز در صورتی که نیاز به تماس با مرکز فوریتهای پلیسی 110 استان های دیگر را داشته باشند می توانند با شماره 21823110 با کد آن استان تماس برقرار کرده و خواسته خود را مطرح و پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: هنگامی که افراد به صورت رهگذر با مرکز 110 تماس می گیرند با توجه به اهمیت پیگیری مجدد موضوعات مهم، حتما جوابگوی تلفن بوده تا مرکز بتواند موضوع را به صورت دقیق پیگیری و بررسی کند.

سرهنگ عسگری ادامه داد: والدین نحوه تماس با تلفن 110 و اعلام موضوعات را به فرزندان خود آموزش دهند تا بتوان در مواقع اضطرار به آنان کمک کرد.

معاون عملیات پلیس استان خاطرنشان کرد: در تصادفات جرحی شهروندان سعی کنند در مرحله اول با اورژانس و سپس با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس برقرار کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها