موج
کدخبر : ۳۴۲۳۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342337

رئیس پلیس فتا استان قم از دام جدید کلاهبرداران مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی خرید خودرو در تماس های تلفنی با مردم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ علی موالی در گفت‌وگویی اظهارداشت: در پی تماس های مکرر و پی در پی شهروندان در خصوص تماس های تلفنی کلاهبرداران مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی خرید خودرو  پرونده هایی در این خصوص تشکیل شد.

وی بیان داشت:کلاهبرداران با ارسال پیامک های به شماره های راندمی با عنوان از دست دادن بن خرید کالا و تماس فوری تقاضای تماس از طرف شهروندان نموده اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجه در قبال درج نام متقاضی در مراسم برگزاری قرعه کشی می نمایند.

رئیس پلیس فتا استان قم افزود:کلاهبرداران با تشویق و ترغیب شهروندان و ارائه مستندات جعلی بصورت شفاهی تلفنی و جلب اعتماد ایشان اقدام به فروش محصولات جعلی و واهی و اجبار خرید کالا از طرف شهروندان می نمایند که به بیان کلاهبرداران این امر بدلیل درج نام وی در قرعه کشی می باشد ولی پس از واریز وجه توسط شهروندان دیگر قرعه کشی و فروش کالا صحت نداشته و شهروندان سردرگم با پرونده های متشکله به این پلیس مراجعه می نمایند.

سرهنگ موالی با بیان اینکه می طلبد در کنار اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه های متولی در فضای واقعی همانند افزایش فرصت های شغلی و رفع دغدغه های اقتصادی مردم به خصوص قشر جوان، دستگاه های مرتبط فرهنگی و رسانه ای در فضای مجازی فعالیت پیشگیرانه را با هدف افزون نمودن هوشیاری و آگاهی مردم بیش از قبل ارتقاء دهند، از مردم خواست هرگز به پیام های ارسالی از سوی لینک های ناشناس و مشکوک در فضای سایبر اعتماد نکرده و این لینک ها را باز نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها