موج
کدخبر : ۳۴۲۱۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342148

رییس دادگستری استان یزد؛

رییس دادگستری یزد گفت: در برنامه تحول قوه قضاییه، بر کاهش حجم ورودی و مانده پرونده ها به عنوان ابرچالش دستگاه قضایی تأکید شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری  رئیس کل دادگستری استان یزد برنامه ریزی و عزم جهادی در جهت پیشگیری از وقوع جرم و کاهش دعاوی و اختلافات آحاد جامعه را ضروری دانست و گفت: تحکیم روابط حقوقی افراد، نقش مؤثری در تحقق این امر مهم دارد.

غلامعلی دهشیری در نشست شورای معاونین دادگستری استان یزد، گفت: در برنامه تحول قوه قضاییه، بر کاهش حجم ورودی و مانده پرونده ها به عنوان ابرچالش دستگاه قضایی تأکید شده است، که در این راستا وضعیت افسار گسیخته قیمتها در موضوع زمین و مسکن، موجب ورود سریعتر دادگستری به سامان دهی بنگاه ها مشاورین املاک و مسکن در استان یزد گردید.

وی تبیین، توجیه و ترغیب آحاد جامعه به استفاده از سامانه یکپارچه معاملات املاک، سیما را خواستار شد و تصریح کرد: قضات و مسئولین قضایی باید در فرصت های مقتضی، محاسن استفاده از این سامانه را تشریح نمایند.

این مقام قضایی،دسترسی آسان را از شاخصه های این سامانه ذکر کرد و بیان داشت: اعلام وضعیت ملک مورد نظر از حیث مجاز و یا غیر مجاز بودن برای معامله، وقفی و یا غیر وقفی بودن آن، در توقیف بودن ملک و یا در محدوه بودن زمین و نوع کاربری آن از جمله اطلاعاتی است که از طریق این سامانه می توان به راحتی به آن دست یافت و سرمایه گذاری و معاملاتی امن تر را انجام داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، بر ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات دستگاه قضایی به مردم تأکید کرد و گفت: باید در کارکنان ایجاد انگیزه کرد چراکه انگیزه، راندمان کار و رضایتمندی ارباب رجوع را بالا می برد و  افزایش تعهد، موجب بالا رفتن بهره وری می گردد. یک کارگزار در انجام امور محوله علاوه بر علاقه باید تعهد هم داشته باشد زیرا علاقه تا زمانی است که موانعی بر سر راه نباشد اما  تعهد، فرد را مسؤولیت پذیر و ساعی تا حصول نتیجه می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها