موج
کدخبر : ۳۴۱۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341763

حمید رضا الوند خبر داد:

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به جلب و جذب مشارکت‌های مردمی، از کسب رتبه نخست ایجاد اشتغال در کشور توسط بهزیستی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید رضا الوند، مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به جلب و جذب مشارکت‌های مردمی، و بیان اینکه سازمان بهزیستی می تواند به صورت قانونی در جلب و جذب مشارکت‌های مردمی مبادرت کند ، گفت: امروز در حوزه معاونت مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور در مباحثی مانند ایجاد زمینه‌های اشتغال و پرداخت تسهیلات اشتغال و زمینه‌سازی برای آماده سازی شغلی  در جامعه  هدف ورود پیدا کرده است.

وی افزود: در این زمینه بسیاری از معلولین، زنان بی سرپرست، کودکان بی سرپرست، کودکان و زنان آسیب دیده و افراد در معرض اعتیاد و بهبود یافته ها در این امکان تعریف می شوند.

الوند با اشاره به مقوله مسکن برای معلولین و افراد تحت پوشش گفت: نهضت مسکن از دولت نهم و دهم آغاز شد و در سازمان بهزیستی به صورت برنامه ای منسجم تا به امروز از وضعیت بسیار خوبی برخوردار بوده است.

وی با بیان افزایش مستمری های  افراد تحت پوشش بهزیستی، عنوان کرد: امروز مستمری های افراد خانواده یک نفره ۱۷۲ هزار تومان، دو نفره ۲۸۷ هزار تومان، سه  نفره ۳۷۴ هزار تومان، چهار نفره ۴۸۳ هزار تومان و پنج نفره ۵۳۶  هزار تومان است که مبلغی دیگر نیز به آن افزوده می شود.

به عنوان مثال برای معلولان شدید یا خیلی شدید کمک هزینه معیشت نیز اضافه می شود که در اینصورت برای خانواده های یک نفره ۱۲۰ هزار تومان  دو نفره ۱۳۳هزار تومان و سه نفره 140 هزار تومان و 5 نفره 150 هزار تومان نیز در نظرگرفته می شود و به مبلغ مذکور افزوده می شود.

وی با اشاره به  افزایش حق پرستاری ها، عنوان کرد: حق پرستاری ها نیز از  ۲۵۰ هزار تومان به عدد ۵۵۴ هزار تومان افزایش پیدا کرد و  کمک هزینه معیشت نیز که از این قرار است به آن افزوده می شود: برای  خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان ،چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفر به بالا 205 هزار تومان است.

مدیر کل بهزیستی استان همدان با اشاره به اینکه بهزیستی استان سال گذشته در حوزه اشتغال از اعتباری ۵۰۰ میلیارد ریالی برخوردار شد و در این زمینه تعهد 1800 شغل را عهده دار شد، عنوان کرد: با توجه به  تعهد 1800 شغلی که بهزیستی استان در این حوزه متعهد شد و با بهره از منابع دیگر توانست بیش از تعهد خود و 2300 شغل ایجاد کند.

بهزیستی استان همدان به دلیل ایجاد این میزان از شغل در سال گذشته توانست رتبه نخست را در زمینه اشتغالزایی در کشور کسب کند.[N1] 

الوند با بیان اینکه  در سال جاری بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در این بخش مقرر شده است، گفت: در سال جاری تعهد شغلی در نظرگرفته شده  ۱۹۰۰ نفر شغل است که امیدوار هستم همانند سال گذشته بیشتر از تعهد خود عمل کنیم.

بهزیستی استان همدان به بهزیستی استان همدان به دلیل ایجاد 2300 در سال 1398توانست رتبه نخست را در زمینه اشتغالزایی در کشور کسب کند.

 

توسعه و گسترش مراکز مشاوره/افزایش 5برابری مراکز مشاوره

وی با بیان نقش و اهمییت توسعه و گسترش مراکز مشاوره، گفت: توسعه مراکز مشاوره  نشان از ارتقای آن جامعه دارد و در طول 7 سال گذشته در استان همدان این میزان به بیش 5 برابر افزایش پیدا کرده است و در این زمینه سطح آگاهی مردم نیز افزایش پیدا کرده است

 

 

 

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها