موج
کدخبر : ۳۴۱۶۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341689

با حضور وزیر جهاد کشاورزی؛

با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کرمانشاه ۲۱۵۹۰ هکتار شبکه‌های فرعی و زهکشی سامانه‌های نوین آبیاری در استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، طی سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه به استان کرمانشاه و مراسم افتتاح سامانه‌های نوین آبیاری در کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس جهاد کشاورزی کرمانشاه، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، فرماندار و امام‌جمعه شهرستان و مسئولین محلی طرح شبکه‌های فرعی و زهکشی سامانه‌های نوین آبیاری در کرمانشاه در سطح ۲۱۵۹۰ هکتار طی ارتباط ویدیو کنفرانس و توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.

پروژه سامانه‌های نوین آبیاری در استان کرمانشاه مشتمل بر ۱۳۱۰۰ هکتار از سیستم‌های نوین آبیاری طرح سامانه گرمسیری شامل؛ ۹۰۹ هکتار اراضی ازگله، ۳۷۸۴ هکتار اراضی جگیران سرپلذهاب، ۵۳۹۰ هکتار اراضی ذهاب شمالی، ۱۵۶۵ هکتار اراضی دشت قراویز و ۱۴۵۶ هکتار اراضی ذهاب جنوبی است.

شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غیرگرمسیری سامانه‌های نوین آبیاری در استان کرمانشاه در سطح ۸۴۹۰ هکتار می‌باشد که شامل ۲۳۶۰ هکتار اراضی تحت پوشش شبکه سد جامیشان، ۳۵۰۰ هکتار اراضی تحت شبکه سد زاگرس، ۵۰۰ هکتار اراضی تحت پوشش سد دایک گیلانغرب، ۲۵۰ هکتار اراضی تحت پوشش سدزمکان، ۱۲۲۵ هکتار اراضی تحت پوشش سد تنگ حمام و ۶۵۰ هکتار نیز در اراضی سد شرفشاه به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز شده‌اند.

گفتنی است که برای اجرای این پروژه‌ها ۴۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که این اعتبار از سوی وزارت جهاد کشاورزی پرداخت گردیده و ۸۶۳۶ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است و در شهرستان‌های سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، ثلاث باباجانی، دالاهو و صحنه قرار دارند.

شایان‌ذکر است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها اراضی ۳۷۰۰ بهره‌بردار به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز گردیده و از نعمت آب برخوردار می‌شوند.

لازم به ذکر است؛ طی سفر امروز وزیر جهاد کشاورزی به استان کرمانشاه علاوه بر بهره‌برداری از سامانه‌های نوین آبیاری در استان کرمانشاه، شاهد آغاز بهره‌برداری از طرح عظیم توسعه منابع آب‌وخاک نواحی مرزی به میزان ۲۳ هزار هکتار بااعتبار ۱۷۷۳ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۹ هزار ۲۴۰ نفر بودیم که سهم کرمانشاه از این پروژه عظیم ۲۱ هزار ۵۹۰ هکتار بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها