موج
کدخبر : ۳۴۱۱۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341174

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور در همدان عنوان کرد:

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور در بازدید از طرح های جمیعت استان و بررسی وضعیت موجود، ضمن اشاره به استمرار فعالیت مرکز اموزش علمی کاربردی جمعیت، از ایجاد خانه های روستایی هلال به عنوان اقدامی برجسته یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، خسرو رحمانی، نماینده و معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور به همراه  هیئت همراه، علی سنجربگی، مدیر عامل و معاونان جمیعت استان از طرح ها و پروژه های مطرح در جمیعت  بازدید به عمل آورد. در این بازید ها رحمانی قول مساعدت  و همکاری در رفع برخی از مشکلات و تامین برخی از نیازها را عنوان کرد.

 

بازدید ازپایگاه پشتیبانی  و امداد جاده ای غرب کشور

2

رحمانی بعد از رویت وضعیت پایگاه پشتیبانی  امداد جاده ای غرب کشور در میان  استقبال منظم و جالب توجه تیم واکنش سریع  جمعیت استان از تجهیزات و امکانات امدادی آموزشی جمعیت واقع در انبار امدادی جمعیت  در بلوار فرودگاه همدان بازدید به عمل آورد.

 

قول مساعدت رحمانی در تهیه و تجهیز امکانات امدادی جمعیت استان

3

وی با مطلوب خواندن امکانات و تجهیزات موجود در انبار جمعیت، قول مساعدت لازم و همکاری مورد نیاز در زمینه تهیه و تجهیز امکانات امدادی و آموزشی جمعیت استان را مطرح کردند.

4

در بخش دوم از برنامه درنظرگرفته شده سفر رحمانی، نماینده جمیعت هلال احمر کشور به همدان، انجام مانور توسط تیم آنست با حضور وی بود که به خوبی محقق شد.

در این برنامه شیوه و اسلوب برقراری ارتباط و انجام انتظار مورد نظر از سگ‌های تجسس به صورت عملی برای میهمانان کشوری و مدیران استانی به نمایش گذاشته شد.

 

  وضعیت مطلوب آموزش همگانی در همدان

5

رحمانی، نماینده رئیس جمعیت هلال احمر و علی سنجربگی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با حضور در دفترآیت الله شعبانی موثقی، نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه همدان، به شرحی مختصر از اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و اقدامات لازم در زمینه آموزش، پیشگیری و فرهنگ سازی خود امدادی در جامعه پراختند.

وی  به تشریح وظایف سازمان‌های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان و درمان و توانبخشی جمیعت پرداخت.

در این جلسه امام جمعه همدان ضمن تقدیر از  از زحمات پرسنل، داوطلبان و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: نجات جان انسان ها، امری مقدس است و به طور خاص اگر تحقق این مهم بدون توجه به نوع نژاد، مذهب و ملیت شخص آسیب‌دیده انجام شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه ظرفیت آموزش همگانی در همدان در وضعیتی مطلوب قرار دارد، گفت: بایستی از تمام ظرفیت های آموزشی بدون توجه به اینکه حوادث در چه زمان، مکان و برای چه کسانی و با چه احتمالی اتفاق می افتد بهره برد.

وی با تصریح این موضوع که بایستی در زمینه خودامدادی فرهنگ سازی کنیم، عنوان کرد: در این زمینه کانون طلاب حوزه علمیه همدان یاری گر و همراه  جمعیت هلال احمر استان خواهد بود.

وی در ادامه افزود: طلاب می توانند ساعتی از گردهمایی ها، سخنرانی ها در مساجد و مراسم ها را به آموزش مطالب مهم در زمینه خود امدادی و کمک‌های اولیه اختصاص خواهند داد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه افزایش آمادگی منابع انسانی، تلفات و خسارت های حوادث را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: پراکندگی محل‌های سکونت در استان همدان نیاز به آموزش همگانی دراین مناطق را افزایش داده است و در این زمینه ضرورت آموزش برای  ساکنان مناطق دور افتاده وجود دارد تا توانایی خودامدادی برای آن ها محقق شود.

در این جلسه پیگیری، بررسی و برطرف کردن برخی از موازی کاری ها مورد بحث قرار گرفت.

 

ارزیابی وضعیت موجود در داروخانه جمیعت هلال احمر استان همدان

6

رحمانی، نماینده جمعیت هلال احمر کشور به همراه دیگر مسئولان دردرمانگاه جمعیت هلال احمر استان همدان حضور پیدا کرد.

رحمانی در گفتگو با مسئول داروخانه به بررسی وضعیت موجود و چگونگی تهیه و توزیع داروهای ایرانی و خارجی و همینطور داروهای عمومی و خاص و .. پرداخت.

 

رایزنی رحمانی با معاون عمرانی استاندار همدان در رفع برخی مشکلات هلال احمر

7

نماینده رئیس جمیعت هلال احمر کشور بعد از انجام بخشی از بازدید های در نظرگرفته شده در استان همدان به اتفاق مدیرعامل جمعیت استان در دفتر عمرانی استانداری همدان حضور پیدا کرد.

گفتگوی مطرح در استانداری همدان فی مابین رحمانی  و معاون عمرانی استاندار از نقشی موثر در میان بازدیدهای استانی  انجام شده برخوردار بود.

در این گفتگو مسائل و  مشکلات موجود در جمعیت هلال احمراستان و راهکار های رفع آن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

 

تقدیر از روند جذب و حفظ نیروهای داوطلب هلال احمر شهرستان همدان/ رفع برخی موازی کاری ها

8

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور با حضور در جمع نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان همدان از جمعیت شهرستان همدان بازدید به عمل آورد.

رحمانی در این دیدار، ضمن بازدید از بخش های مختلف این شعبه،  به گفتگو با نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان همدان پرداخت.

جلال نانکلی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان همدان دراین جلسه به طرح موضوعات و اقدامات لازم در راستای جذب جوانان، حفظ اعضای داوطلب و نجاتگران پرداخت.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده پیرامون روند جذب و حفظ  اعضاء داوطلب در این شعبه جمعیت، به طرح ظرفیت های موجود در استان ، موقعیت جغرافیایی، تعداد روستاها و خانه‌ های هلال و ... پرداخت.

رحمانی در این جلسه با توجه به موضوعات مطرح شده، دستور پیگری و رفع برخی موازی کاری ها را صادر کرد.

 

قول مساعد رحمانی در تهیه اسکنر اندام و سیستم نوین ساخت پروتز

9

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور ضمن بازدید از مرکز توانبخشی، ارتوپدی فنی ودرمانگاه جمعیت هلال احمر استان همدان ، در اطلاع از مراحل ساخت پروتز و اندام های مصنوعی تحتانی و فوقانی قرار گرفت.

این بازدید با قول مساعدت رحمانی مبنی بر تهیه اسکنر اندام و سیستم نوین ساخت پروتز و برطرف کردن چالش ریزش نیرو در این مرکز همراه شد.

 

ایجاد خانه های هلال روستایی اقدامی برجسته است

10

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشو از خانه هلال روستاهای امزاجرد و جورقان  بازید کرد.

رحمانی با اشاره به مزایای خانه های هلال روستایی در   جمع اعضای شورا، دهیار وتنی چند از روستائیان، ایجاد این خانه ها را اقدامی برجسته خواند و حمایت مقامات کشوری و رییس جمعیت هلال احمر کشور را پشتیبان این مهم برشمرد.

رحمانی راه اندازی خانه های هلال را اقدامی سنجیده و درراستای اهداف بشر دوستانه عنوان کرد و گفت: این طرح از حمایت مقامات کشوری و رییس جمعیت هلال احمر برخوردار است.

 وی افزود: آموزش روستاییان وافزایش توانمندی آن ها به عنوان نخستین امدادگران حاضر در محل در مقابله، حفظ و آمادگی آن ها در برابر حوادث، بحران ها و خطرات می تواند آثار ناشی از اتفاقات ناگوار و هزینه های احتمالی را به میزان زیادی کاهش دهد.

 وی با اشاره به اهمییت آموزش امدادی برای ساکنان روستایی، خاطرنشان کرد: ایجاد مهارت های امدادی روستائیان می تواند تا حضورنیروهای امدادی ویژه و متحصص، از شمار قربانیان و آثار حوادث کاسته و از تلفات بیشتر جلوگیری کند.

 

بررسی مسائل و مشکلات جمعیت هلال احمر استان در سطوح ستادی و شهرستان ها

11

در دومین روز از سفر رحمانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور به همدان و بازدید از طرح ها و پروژه های مطرح با شورای معاونان جمعیت استان به  بررسی مسائل و مشکلات مطرح پرداخت.

در این جلسه هر یک از معاونت های جمعیت استان در سطح شهرستان ها به ارائه مشکلات موجود در حوزه کاری خود و از پیشنهاد ها و راهکارهای مرتبط  به رفع آن ها سخن گفتند.

در ادامه معاونت های جوانان، داوطلبان، آموزش و پژوهش، پشتیبانی و منابع انسانی، معاونت امداد و نجات، مرکز  علمی کاربردی و روابط عمومی هر کدام به تفکیک به طرح مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و نکات برجسته مطرح در جلسه جهت پیگیری از سوی رحمانی مورد توجه قرار گرفت.

 

ادامه فعالیت دانشگاه علمی کاربردی جمعیت هلال احمر همدان

12

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمرکشور در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان همدان بر ادامه فعالیت مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمرهمدان  تصریح کرد.

رحمانی با حمایت از استمرار فعالیت این مرکز، گفت: مرکز علمی وکاربردی جمیعت هلال احمر همدان همچنان با پذیرش دانشجو در رشته های سابق و چند رشته جدید دیگر، در میان 16 استان برگزیده کشوری به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

درادامه رحمانی نماینده رییس جمعیت و مدیر عامل هلال احمر استان در مرکز علمی کاربردی این جمعیت حضور پیدا کردند و از واحد های مختلف و محل برگزاری کلاس های آموزشی بازدید کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها