موج
کدخبر : ۳۴۱۰۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341080

محمدحسن کلهری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم همراه با رضا حسامی رئیس روابط عمومی و شیرخانی کارشناس این اداره امروز به مناسبت « هفته خبرنگار» از دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در قم بازدید و از زحمات خبرنگاران این مجموعه قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدحسن کلهری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم امروز در بازدید از دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در قم ضمن تبریک به مناسبت « هفته خبرنگار » گفت: فعالیت رسانه بسیار حساس است و یک رسانه با مطالبه‌گری می‌تواند عاملی برای تحرک بیشتر دستگاه های اجرایی باشد.

وی با اشاره به اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعامل و ارتباط خود را همواره با اهالی رسانه استان قم تحکیم می‌بخشد، افزود: ارتباط با رسانه‌های استان به جهت ارتباط با شهروندان و پیگیری و رفع مشکلات آن‌ها همواره در دستور کار این اداره بوده‌است.

کلهری اظهار کرد: ایجاد بستری برای سفرهای ایمن و امن در دستور کار این اداره قرار دارد و بر همین اساس آمار تصادفات در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم بیان کرد: نیروهای راهداری به صورت 24 ساعته در جاده‌ها حضور دارند و در صورت بروز حادثه آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند و در حوزه بهسازی راه‌ها با پیمان قراردادها در تلاش برای بهبود جاده‌های استان هستیم.

وی ادامه داد: نصب 23 دوربین نظارت تصویری در جاده های استان در تمامی محورهای اصلی و فرعی، 67 دوربین کنترل سرعت با ویژگی پلاک خوانی وسایل نقلیه و نصب 80 دستگاه تردد شماری برخط در محورهای جاده های استان از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم در راستای فراهم ساختن زمینه هوشمندسازی حمل و نقل است.

کلهری گفت: 2 دستگاه تابلوی راهنمای گرافیکی با رنگ‌های سبز و قرمز برای تعیین میزان تردد جاده‌ای، نصب دستگاه توزین در حین حرکت در جاده قم ـ کاشان، نصب تابلوی نمایش سرعت در سه مقطع در اتوبان قم ـ تهران، تابلوهای پیام ثابت در 10 نقطه از محورهای استان و 10 دستگاه تابلوی پیام متغیر از دیگر اقدامات انجام شده توسط این اداره است.

وی با اشاره به افتتاح 5 پروژه در هفته دولت افزود: پروژه عملیات تکمیلی قطعه اول محور قدیم سلفچگان به ساوه با اعتبار 12 میلیاردتومان با 75درصد پیشرفت فیزیکی، لکه گیری و روکش آسفالت لایه نازک محورهای سلفچگان ـ قم و باندشمالی کمربندی قم ـ اراک با 80 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 4 میلیارد تومان، عملیات بهسازی و لکه گیری و روکش آسفالت محور قدیم قم ـ تهران با 80 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 8میلیاردتومان، بهسازی و روکش آسفالت باند غربی آزادراه تهران ـ قم با 100درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 4 میلیاردتومان از جمله این پروژه‌هاست.

کلهری تصریح کرد: طرح بهسازی و ترمیم روکش راه های روستایی با عنوان « ابرار» بالای 20 خانوار، کلنگ زنی پروژه نیوجرسی مفصلی اتوبان قم ـ تهران با اعتبار بالغ بر 32 میلیارد تومان، عملیات بهسازی تقاطع خرمشهر، عملیات بهسازی بزرگراه سلفچگان ـ دلیجان، بهسازی و روکش آسفالت بخشی از محور قدیم قم ـ تهران و محور قدیم قم ـ کاشان از دیگر پروژه‌هاست.

وی ادامه داد: بازیافت سطح آسفالت در محور سلفچگان با اعتبار 9 میلیارد تومان، حذف نقاط حادثه خیز خورآباد با احداث پل و احداث پاسگاه جدید محور سلفچگان از دیگر پروژه هایی است که در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها