موج
کدخبر : ۳۴۰۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340445

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر:

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به بازدید از غار علیصدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: گندزدایی تجهیزات غار علیصدر به صورت روزانه انجام می شود و از تخفیف 50 درصدی ویلاهای اقامتی عباس آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مهدی مجیدی، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به نحوه بازدید از غارعلیصدر در شرایط کرونایی، گفت: در ابتدای ورود مسافران به مجموعه غار علیصدر و در گیشه بلیت فروشی، ماسک رایگان در اختیار مسافران و گردشگران قرار می گیرد و مسافران باید با ماسک در غار حضور و تردد داشته باشند.

مجیدی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای پذیرش گردشگران در ایام تعطیلات پیش رو انجام شده است، گفت: امکان بازدید از غار علیصدر با رعایت پروتکل های بهداشتی فراهم شده است.

وی با یادآوری اینکه هشدارهایی برای رعایت نکات بهداشتی در محل تردد افراد نصب شده تا مسافران با رعایت آن ها در امان باشند، گفت: اجازه هیچ گونه تجمع در غار به افراد داده نمی شود و گردشگران با رعایت فاصله گذاری فیزیکی از غار دیدن می کنند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با یادآوری اینکه کارکنان شرکت علیصدر نیز دوره های آموزشی لازم را گذرانده‌اند، تا با رعایت نکات ذکر شده سلامت مسافران تامین شود، افزود: گندزدایی تجهیزات غار علیصدر به صورت روزانه انجام می شود.

مجیدی همچنین ادامه داد: ویلاهای اقامتی عباس آباد در روزهای شنبه تا سه شنبه برای تمام مراجعان تخفیف ۵۰ درصدی خواهد داشت و در روزهای پایانی هفته ۳۰ درصد تخفیف برای اقامت افراد در این ویلاها لحاظ می شود.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: شرایط برای گذران ایام تعطیلات پیش رو در مناطق گردشگری همدان مهیا شده است.

علیصدر تنها غار تالابی کشورمان است که بر اساس تحقیقات کارشناسان مطرح زمین شناسی دنیا، یکی از بی نظیر ترین و بزرگ ترین غارهای آبی جهان است که شکل گیری آن به دوره ژوراسیک دوره دوم زمین شناسی بر می گردد.

غار علیصدر در سال های ۱۳۴۱ و ۱۳۴۲ توسط تعدادی از کوه نوردان و غار نوردان گروه سینای همدان شناسایی شد و قایقرانی در این غار با وسایل ابتدایی در سال ۴۶ به همت دست اندرکاران امر تعریض دهانه غار امکان پذیر شد.

دمای داخل غار حدود ۱۶ درجه و دمای آب ۱۲ درجه سانتیگراد ثابت است PH آب تقریبا خنثی است و عمق آب بین نیم تا ۱۴ متر اندازه گیری شده است.

سختی آب غار علیصدر بالا بوده و از نوع آهکی است بنابراین استفاده از آن برای آشامیدن توصیه نمی شود، علیصدر غاری زنده است که هیچ گونه گاز سمی در آن یافت نمی شود و به علت وجود جریان هوا تنگی نفس در آن احساس نمی شود همچنین به علت نبود نور خورشید هیچگونه حیات جانوری در این غار دیده نشده است.

غار علیصدر در ۷۰ کیلومتری شمال غربی همدان و در یکی از مرتفع ترین مناطق استان در امتداد رشته کوه زاگرس واقع شده است و ارتفاع غار از سطح دریا ۲ هزار و ۱۸۰ متر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها