موج
کدخبر : ۳۴۰۴۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340442

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان خبر داد:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان با اشاره به مرگ ۳۹۲ نفر بر اثر کرونا، از بستری 450 بیمار کرونایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان در تشریح وضعیت استان همدان در ایام شیوع کروناویروس با اشاره به بستری 450 بیمار کرونایی  و مرگ ۳۹۲ نفر بر اثر کرونا اظهار کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۹۵۳ بیمار دارای علائم و مشکوک به اورژانس بیمارستان ها مراجعه کردند که از این تعداد تست ۳۱۵۸ نفر مثبت گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در تیرماه و اوایل مردادماه روند ابتلا به بیماری کرونا افزایشی بود که در پنج روز گذشته این روند ثابت شده است، افزود: در دو هفته گذشته ۶۵۰ نفر به علت ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان ها بستری بودند که در حال حاضر تعداد بیماران بستری به ۴۵۰ نفر رسیده است.

جلیلی با بیان اینکه از لحاظ تجهیرات درمانی و دارویی برای درمان بیماران کرونایی کمبود و مشکلی در استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: روزانه حدود ۵۰۰ بیمار به اورژانس بیمارستان های اورژانس مراجعه می کنند که از این تعداد ۲۵۰ نفر علامت دار هستند.

وی بیان کرد: در دو هفته گذشته روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر در بیمارستان های همدان بستری می شدند و اکنون آمار بیماران بستری ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده و روزانه ۸۰ نفر بستری می شوند.

وی با بیان اینکه روند بیماری بستگی به رفتار مردم دارد و در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک این روند کاهش پیدا می کند، در غیر این صورت شاهد افزایش ابتلا به بیماری کرونا خواهیم بود، اعلام کرد: در کل آمار مبتلایان نسبت به چند ماه گذشته بالاتر است اما با استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی روند ابتلا کاهش خواهد یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با بیان اینکه تاکنون ۳۹۲ نفر از شهروندان همدانی جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داده اند، گفت: تا زمانی که در دنیا بیماری کرونا شایع است، باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم و تغییر رنگ بندی شهرستان ها گویای تغییر رفتار در آنجا نیست بلکه رعایت نکات بهداشتی در تمام مناطق الزامی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها