موج
کدخبر : ۳۴۰۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340272

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح فاز سوم محور نایین انارک خور- طبس در هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری قرآن گفت: هشت کیلومتر باقیمانده از فاز سوم محور نایین انارک خور- طبس با توجه به آماده بودن و با هدف تسهیل در عبور و مرور و کاهش تصادفات در هفته جاری افتتاح می شود.

وی افزود: فاز سوم طرح بزرگ و ملی جاده طریق الرضا به طول 40 کیلومتر در حالی به مرحله بهره برداری نزدیک می شود که 80 درصد آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است. و 8 کیلومتر باقیمانده نیز در هفته جاری زیر بارترافیک می‌رود.

علیرضا قاری‌قرآن با اشاره به اینکه پروژه محور نایین انارک خور- طبس به طول 256 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اصفهان می‌باشد اظهار کرد: این پروژه در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب واقع شده که جاده طریق‌الرضا (مسیر بین اصفهان و خراسان‌رضوی) را به بزرگراه دوبانده تبدیل می‌کند.

وی با بیان اینکه این طرح بزرگ و ملی موجب افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات رخ‌به‌رخ در این محور می‌شود. اذعان داشت:  پروژه محور نایینانارکخور_طبس یکی از اولویت‌دارترین پروژه های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می شود که در سال 1389 عملیات اجرایی آن از سمت نایین شروع شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: این پروژه دارای چند فاز است که فاز اول و دوم آن در مجموع با هزینه 110 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است. و فاز سوم آن که از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهرانارک می‌باشد به طول 40 کیلومتر است که از این میزان تا کنون 32 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و 8 کیلومتر باقیمانده نیز آماده بهره‌برداری است.

این مقام مسئول ادامه داد: این بخش که از کیلومتر 30 الی 38 محور را شامل می‌شود با هزینه 100 میلیاد ریال، 200 هزار مترمکعب خاکریزی، 17 هزار تن آسفالت، یک دستگاه پل راه‌آهن با دهانه 26 متر در این محور تکمیل شده است.

قاری‌قرآن با بیان اینکه فاز چهارم پروژه مربوط به مسیر مشجری تا سه راهی چوپانان است تشریح کرد: طول این مسیر 30 کیلومتر است که مطالعات آن انجام شده و پس از تامین‌اعتبار و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها