موج
کدخبر : ۳۳۹۷۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339751

رئیس دادگستری شهرستان میبد گفت: دستگاه قضا از هیچ اقدامی در جهت صیانت از اراضی، منابع ملی و حفاظت از حقوق مردم دریغ نخواهد کرد و با متخلفان در این عرصه برخورد جدی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا حسین بیکی رییس دادگستری میبد در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان میبد، بیان داشت: مطابق دستور اکید رئیس دستگاه قضا مبنی بر برخورد قاطع با پدیده زمین خواری،  عزم جدی در مسئولان قضایی وجود دارد تا با قاطعیت و با جدیت لازم با زمین خواران مقابله کرده و در این زمینه هیچگونه اغماضی صورت نخواهد گرفت.

این مقام قضائی اظهار داشت: برای رسیدگی قاطع به زمین‌خواری، این موضوع در اولویت کاری دادگستری شهرستان میبد قرار گرفته و برخورد با پدیده زمین خواری، تخریب، تصرف اراضی ملی، قلع، قمع و رفع تصرف با قاطعیت پیگیری شده و تداوم خواهد یافت.

وی تصریح کرد: یکی از دلایلی که موجب گسترش تصرف در اراضی ملی شده این است که دستگاه‌های متولی در امر پیشگیری از اختیارات اولیه قانونی خود به خوبی استفاده نمی کنند.

وی در خصوص تعامل دستگاه های اجرایی با دستگاه قضا افزود: در راستای مبارزه با پدیده زمین خواری اگر اهتمام کافی، همکاری لازم بین دستگاه های مربوطه باشد و به درستی به وظایف خود عمل کنند براحتی می توان با تصرفات غیر مجاز و تغییرات غیرمجاز کاربری برخورد کرد.

این مقام مسئول با اشاره به این که مجموعه قضایی شهرستان میبد در برخورد با زمین خواران مصمم است، افزود: اجرای دستور‌العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه از سوی رئیس قوه قضاییه مورد تاکید است و اگر موردی هم اتفاق افتاد و دستگاهی کوتاهی کرد و به وظیفه قانونی خود عمل نکرد، باید تحت تعقیب قرار گیرد.

رئیس دادگستری میبد با بیان شناسایی اراضی که بیشترین اختلافات را در سطح شهرستان دارند، عنوان کرد: در جلسه شورای پیشگیری شهرستان 20 مورد از اراضی که بیشترین اختلافات را دارند شناسائی، که تاکنون در مورد برخی از این مناطق جلسات تشکیل و با حضور مسئولین مربوطه و دو نفر از نمایندگان متصرفین و کشاورزان نسبت به مشخص کردن وضعیت این اراضی، تلاش ها و پیگیری های لازم در جهت حل مشکلات مردم در این زمینه انجام شد.

لازم به ذکر است نظر به ورود جدی دستگاه قضایی در جهت حل مشکلات مردم و برخورد با زمین خواری و جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و دولتی، مردم مناطق و شهرک هایی که  به علل مذکور با مشکل مواجه شده اند می توانند با اعلام مشکلات خود به صورت مستدل توسط یک الی دو نماینده به دفتر شورای پیشگیری از وقوع جرم واقع در ساختمان دادگستری میبد جنب پارک بهاران مراجعه تا ضمن بررسی درخواست ایشان نسبت به پیگیری موضوع اقدامات لازم انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها