موج
کدخبر : ۳۳۹۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339408

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به افزایش تعداد موقوفات استان از ابتدای سالجاری گفت: در حال حاضر تعداد 2 هزار 275 مورد موقوفه در استان موجود می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، حجت الاسلام محمد کاروند امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از این تعداد وقف جدید،  چهار مورد مربوط به شهرستان سقز شامل وقف مشارکتی خانه عالم شهر سنته، وقف مشارکتی روستای حسن سالاران، وقف مشارکتی روستی قره چره و وقف یک باب منزل برای کمک به کودکان یتیم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: با ثبت هفت مورد وقف جدید در کردستان از اول امسال تاکنون تعداد موقوفات این استان به 2 هزار و 275 مورد رسید.

وی افزود: همچنین یک مورد از وقف‌های جدید یک واحد آپارتمان مسکونی از سوی واقف خیراندیش عبدالمجید کرمی با نیت کمک به نیازمندان در شهرستان بیجار ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان یادآور شد: دو مورد نیز مربوط به واقفان خیراندیش فرهاد زندی و فرهاد حیدری در سنندج شامل یک قطعه زمین برای آرمستان روستای کیله سفید و یک باب منزل برای ساخت مسجد در روستای دوشان است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع موقوفات استان، 643 مورد شامل زمین، منزل مسکونی و غیره، یک هزار و 519 مورد مسجد، 27 مورد حسینیه، 2 مورد زینبیه، 14 مورد تکیه، 678 آرامستان و یک باب دارالقرآن است.

حجت‌الاسلام کاروند با بیان اینکه بیشترین نیات واقفان در وقف‌های جدید همانند گذشته بیشتر وقف بر مساجد، فعالیت‌های قرآنی، احداث خانه عالم و کمک به افراد نیازمند است. از واقفان خواست نیات خود را بر مسائل روز جامعه نیز سوق دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها