موج
کدخبر : ۳۳۹۰۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339000

مدیر آبفا شهرستان مبارکه خبر داد:

مدیر آبفا شهرستان مبارکه از آبرسانی پایدار آب شرب به روستای باغ ملک و مجتمع 14 روستایی فخر آباد در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مرتضی یادگاری بیان داشت: در سال جاری آب شرب پایدار روستای باغ ملک و مجتمع 14 روستایی فخر آباد در شهرستان مبارکه  با حفر چاه باغ ملک که آبدهی آن به 20 لیتر در ثانیه می رسد و اجرای 4 کیلومتر خط انتقال آب این چاه به مخزن هزار متر مکعبی زیبا شهرتامین شد.

وی با اشاره به جمعیت روستایی شهرستان مبارکه اعلام کرد: شهرستان مبارکه با 34 روستا، جمعیتی بالغ بر 26 هزار نفر دارد و روستاهای شهرستان مبارکه تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در هیچ روستای شهرستان مبارکه  آب شرب به صورت سیار تامین نمی شود تصریح کرد: در سال های گذشته به دلیل محدودیت در تخصیص سامانه آب اصفهان بزرگ به شهر ها و روستاهای تحت پوشش، احتمال اینکه برخی از روستاییان با مشکل افت فشار آب مواجه باشند وجود داشت، اما در سال جاری  با حفر چاه باغ ملک و در مدار قرار دادن آن و نیز با راه اندازی سیستم تله کنترل منابع و تاسیسات آب در این شهرستان، چالش افت فشار آب در روستاهای تحت پوشش برطرف شد.

مدیر آبفا شهرستان مبارکه با اشاره به نظارت و کنترل مخزن هزار مترمکعبی زیباشهر از طریق سیستم تله کنترل اظهار داشت: در حال حاضر توزیع آب از مخزن هزار مترمکعبی زیباشهر به روستاهای تحت پوشش کاملا به صورت آنلاین مورد بررسی قرار می گیرد که این امر نقش به سزایی در توزیع عادلانه آب میان مشترکین دارد.

یادگاری جمعیت روستای باغ ملک و مجتمع 14 روستایی فخر آباد را 20 هزار نفر اعلام کرد و تصریح کرد: خط انتقال چاه باغ ملک به خط انتقال مخزن هزار مترمکعبی زیبا شهر، با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان عملیاتی شد  و اجرای این پروژه منجر به رفع افت فشار و قطعی آب شرب در این روستاها گردید. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها