موج
کدخبر : ۳۳۸۵۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338506

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد با اشاره به تشکیل بنیاد صیانت از خانواده در استان یزد گفت: این بنیاد در ابتدا در شهرستان میبد شروع به فعالیت کرد که پس از موفقیت، اکنون در شهرستان اردکان و بهاباد نیز تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدحسین رحیمی‌زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد با بیان اینکه تمامی دعاوی در حوزه خانواده برای شرکت زوجین در دوره‌های آموزشی و مشاوره به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ارجاع داده می‌شود افزود: پس از برگزاری دوره آموزشی برای زوجین به صورت مجزا در صورت عدم سازش پرونده به مراکز ۴ گانه مشاوره ارسال داده می شود.

وی استفاده از ظرفیت بزرگان هر محله برای حل مشکلات خانوادگی را از دیگر برنامه های این معاونت در حوزه خانواده دانست و افزود: در این راستا طرح حَکَمین قرآنی در دست اجراست که می توان از ظرفیت روحانیون به عنوان محور محلات در این طرح استفاده کرد.

وی تشکیل بنیاد صیانت از خانواده در استان یزد را از برنامه های موفق در حوزه پیشگیری از آسیب‌های حوزه خانواده اعلام کرد و افزود: این بنیاد در ابتدا در شهرستان میبد شروع به فعالیت کرد که پس از موفقیت، اکنون در شهرستان اردکان و بهاباد نیز تشکیل شده است.

رحیمی‌زاده از آموزش به عنوان رکنی مهم در شکل گیری بنیان خانواده ای استوار یاد کرد و گفت: در این راستا باید آموزش‌های قبل از ازدواج را گسترش داد و از اشخاص در شرف ازدواج شروع کرد. 

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها تصریح کرد: البته در حال حاضر آموزش هایی در سه سطح معلمین، والدین و دانش آموزان تحت عنوان پیشگیری های رشد مدار در حال انجام است.

وی با اشاره به ظرافت‌های فعالیت  در حوزه دانش‌آموزی به ویژه در موضوعی مثل ازدواج اظهار کرد: باید با زبان هنرمندانه و با بهره گیری از اصول دینی و اعتقادی به نحوی در این حوزه عمل کنیم تا با چالش و آسیب روبرو نشویم.

به گزارش روابط عمومی دادگستری یزد، رحیمی زاده با اشاره به فعالیت سامانه سجام تصریح کرد: سامانه سجام به عنوان دیده بان پیشگیری از وقوع جرم آمادگی پیگیری گزارشات مردمی را در حوزه های مختلف جهت مقابله با مجرمین به ویژه قبل از ارتکاب جرم دارد. 

رحیمی زاده تصریح کرد: روحانیون، مداحان، هیئت امناء مساجد و هیئات مذهبی، فعالین فرهنگی و ... می توانند با ارائه گزارشات خود در بستر این سامانه ضمن انجام وظیفه در حوزه مسئولیت اجتماعی یاری گر دستگاه قضا در حوزه پیشگیری از وقوع جرم باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها