موج
کدخبر : ۳۳۸۱۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338196

استاندار هرمزگان با بیان اینکه محدودیت‌های سطح ۳ و چهار این هفته هم در استان تمدید می‌شود، گفت: با رعایت اصول ایمنی و دستورالعمل‌های بهداشتی، دامنه این بیماری و شمار فوتی‌ها کاهش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان بعد از نشست ستاد ملی کرونا بصورت ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور افزود: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده اجباری از ماسک، شستن مرتب دست‌ها و ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی، با تاکید در شهر‌ها و روستا‌ها ادامه می‌یابد.

وی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و بر اساس آزمایش انجام شده، حدود ۲۰ درصد جمعیت جامعه مثبت و بدون علامت بیماری هستند.

استاندار هرمزگان گفت: اکنون بعلت استفاده بیشتر مردم از ماسک، روند ابتلاء، بویژه بیماران بدحال تغییر کرده است.

فریدون همتی افزود: استفاده از ماسک مانع ابتلاء می‌شود و قرار دادن آن در جیب تاثیری ندارد.

وی از هم استانی‌ها خواست از حضور در مراسم عروسی، ختم، دورهم نشینی و مراکز شلوغ پرهیز کنند.

استاندار هرمزگان گفت: استفاده از ماسک در تاکسی، اتوبوس، فروشگاه‌ها، مکان‌های سرپوشیده، کارگاه‌های عمرانی و تولیدی ضروری است و مسئولان باید نظارت دقیق داشته باشند.

همتی افزود: زدن ماسک در ادارات نیز الزامی است و باید علاوه بر فراهم کردن زمینه دورکاری افراد بیمار زمینه‌ای و مسن، خللی در کار دستگاه‌های اجرایی و ارائه خدمات به مردم وارد نشود.

وی از نیروی انتظامی، فرمانداران، بخشداران و دهیاران خواست با عواملی که با بی توجهی موجب برهم زدن امنیت مردم می‌شوند برخورد کنند.

استاندار هرمزگان ابراز امیدواری کرد و گفت: با رعایت اصول ایمنی و دستورالعمل‌های بهداشتی، دامنه این بیماری و شمار فوتی‌ها کاهش یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها