موج
کدخبر : ۳۳۷۹۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337987

کرونا از بین برود؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اخذ مجوز جشنواره فرا مرزی مطبوعات خبر داد و گفت: در صورت مرتفع شدن ویروس کرونا و تأمین اعتبار، این جشنواره در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، جلسه شورای برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه به ریاست فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه و با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه، معاونین و روسای ادارات برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ابتدای این جلسه اظهار داشت: برنامه‌ریزی در حوزه فرهنگ و رسانه نیاز به شناخت ویژه در سطح استان دارد و در این زمینه جلسات متعددی به‌صورت سیستماتیک در تمامی شهرستان‌های استان با حضور فرمانداران برگزارشده است.

بهرام فاضلی افزود: کار فرهنگی زیربنای تمام ابعاد توسعه است و توسعه فرهنگی مقدم بر سایر توسعه‌هاست و اگر در استان شاهد بعضی از آسیب‌ها هستیم به دلیل متمرکز نبودن ما در حوزه فرهنگی است که اگر فرهنگ‌سازی در این زمینه انجام گیرد هزینه سایر حوزه‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد پس تمرکز در حوزه فرهنگ در استان امری ضروری است.

فاضلی برنامه‌های پیشنهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در حوزه قرآن و عترت در سال ۹۹ در سطح شهرستانی شامل: (مرکز استان، غرب استان، اورامانات، شرق استان) و در سطح استانی، منطقه‌ای، ملی و کشوری را ۱۷ برنامه عنوان کرد و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درزمینهٔ کرونا ۳۱ برنامه و فعالیت انجام‌شده و در حال انجام دارد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هنری پیشنهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۹ بیان داشت: ۱۵۶ برنامه نیز در این زمینه پیشنهادشده است و اگر ۱۶ برنامه دیگر هم مثل اکسپو محصولات فرهنگی (اورامانات) ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری (غرب استان) و برنامه‌های دهه فجر در مرکز و شهرستان‌های تابعه را به این رقم اضافه کنیم درمجموع ۱۹۰ برنامه (به‌جز کرونا) می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: فرهنگ اساس و رکن جامعه است و تأمین و تخصیص اعتبار لازم در این زمینه می‌تواند مشکلات فرهنگی را مرتفع نماید که در این زمینه از مدیریت سازمان برنامه‌ریزی استان تقاضا داریم در اعتبارات سال ۹۹ توجه خاصی به حوزه فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان از اخذ مجوز جشنواره فرا مرزی مطبوعات با گستره کشوری و فرا مرزی در اقلیم کردستان و عراق خبر داد و گفت: اگر شرایط کرونایی مرتفع شود و تأمین اعتبار لازم در این زمینه انجام گردد این جشنواره در اسفندماه برگزار می‌گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها