موج
کدخبر : ۳۳۷۹۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337910

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۲ بیمار جدید با تشخیص احتمالی کووید۱۹ در بیمارستان‌های زیر پوشش این دانشگاه بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید عباس  موسوی اظهار داشت :در 24 ساعت گذشته همچنین ۱۴۸ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند به طور کلی هزار و ۸۴ بیمار کرونایی در تخت‌های بیمارستانی تحت درمان و مداوا هستند و از این تعداد ۱۹۳ نفر در وضع شدید این بیماری قرار دارند.

وی در ادامه علت اصلی افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان این بیماری را تجمعات در مراکز خرید، تالارها، دورهمی‌های خانوادگی و مکان‌های مسقف عنوان کرد و گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند در کاهش ابتلای افراد به کووید۱۹ موثر باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با توجه به ورود مازندران به وضعیت قرمز، به اعمال محدودیت های کرونایی به عنوان یکی از راه های کاهش انتشار این ویروس اشاره و بیان کرد: پرهیز از هرگونه اجتماع و رعایت اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک به کاهش انتشار ویروس و قطع زنجیره انتقال کمک می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به پذیرش ۴۰ بیمار کرونایی جدید ۲۴ ساعت گذشته در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: ۳۰ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

سید فرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل را ۲۲۱ نفر اعلام کرد و افزود: ۴۲ بیمار با علائم تنفسی حاد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

وی با بیان اینکه در دوهفته اخیر با صعودی شدن روند ابتلاء به کووید ۱۹ در مازندران زنگ خطر وضع قرمز بصدا درآمد، از هموطنان خواست: با استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ۱.۵ تا ۲ متر  از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: برپایی هرگونه اجتماع در این شهرستان از جمله نماز جمعه ها، تالارها و مراسم عروسی و عزا ممنوع است و تمام دستگاه های اداری موظف به استفاده از ماسک در محیط کاری هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها