موج
کدخبر : ۳۳۷۷۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337752

نماینده مردم غرب هرمزگان در دیدار وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد؛

احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه ، بستک، کیش و پارسیان در مجلس در دیدار وزیر آموزش و پرورش خواستار ارائه لایحه ای مبنی بر تخصیص یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به آموزش و پرورش شد.

 به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احمد جباری  نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، در دیدار با وزیر آموزش و پرورش بر لزوم توجه به جامعه فرهنگیان تأکید کرد و گفت: ما بزودی با تشکیل فراکسیون مهم فرهنگیان در مجلس در کنار وزارتخانه کار ریل گذاری در راستای کمک به وزارت آموزش وپرورش را آغازخواهیم کرد.

احمد جباری خطاب به وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: اینجانب در مجلس هشتم در فراکسیون فرهنگیان پیشنهاد احیای مرکز تربیت معلم را با کمک همکاران فرهنگی مجلس ارائه کردیم که منجر به ایجاد دانشگاه فرهنگیان شد.

جباری در ادامه ضمن گلایه از وضعیت کنونی گفت: متاسفانه از دو سال پیش دامنه ایجاد دانشگاه فرهنگیان به دیگر مناطق استان رسیده اما در غرب هرمزگان این اتفاق رخ نداده است که این مهم باید انجام پذیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس خاطر نشان کرد: وزارت آموزش و پرورش به جهت حفظ شأن و منزلت معلم و جامعه فرهنگیان روزمرگی خارج شود و خلاقیت و ابتکار به خرج دهد زیرا مادامی که آموزش و پرورش نسبت به تولید منابع اقدام نکند موفق نخواهد بود.

جباری گفت: از سهم بودجه کل کشور چقدر به نظام آموزش و پرورش تعلق میگیرد و نیاز آموزش و پرورش چه مقدار از منابع سالانه بودجه ریزی کشور است و آیا با منطق سازگار میباشد؟

جباری افزود: ما در مجلس آمادگی داریم و نیز قصد داریم آموزش وپرورش را یاری کنیم چرا که الان آموزش و پرورش از جایگاه مناسبی برخوردار نیست.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک، کیش و پارسیان افزود: غرب هرمزگان چنان ریشه در فرهنگ و تعلیم و تربیت دارد که، در شهرستان بستک یک قرن پیش با وجود مشکلات فراوان و کمبود امکانات با ساخت مدرسه مصطفویه بستک توسط شخصیت نیک اندیش و پارسای آن دوران، مرحوم مصطفی عبدالطیف بستکی و با در اختیار گرفتن استادی از بمبئی به آموزش و تربیت افراد می پرداختند که حکایت از اهمیت این موضوع برای آنان دارد، همچنین از فعالیت مدرسه محمدیه در بندرلنگه نیز می توان در آن دوران نام برد که مشغول به تعلیم و تربیت بوده اند.

 جباری گفت: مدیریت در آموزش و پرورش از وزارتخانه تا ادارات کل و ادارات مناطق باید از خلاقیت، نوآوری، ابتکار و انگیزه و در صدر آنها از عشق و علاقه برخوردار باشد.

عضو جامعه فرهنگیان مجلس گفت: چرا لایحه ای به مجلس نمیآید تا یک درصد مالیات بر ارزش افزوده کل کشور به آموزش و پرورش اختصاص  پیدا کند؟

یا در مناطقی نظیر هرمزگان که از بنادر نخست اقتصادی کشور است و با وجود صنایع مختلف نظیر نفت، گاز، فلزات و مواد معدنی و گمرکات در آن نتوان بخشی از عایدی از آنها را صرف آموزش و پرورش همان مناطق کرد؟

جباری در بخش دیگری از سخنانش خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: متأسفانه طی چند سال اخیر از تکریم شایسته خیران و ظرفیت های آنان غفلت شده و این امر موجب شده خیران از مدرسه سازی به موارد دیگر روی آوردند و از سویی دیگر عدم تعهد سازمان نوسازی مدارس در پروژه های مشارکت با خیران نگران کننده است.

 جباری گفت: تقویت و افزایش سهمیه و نیز رشته های دانشگاه فرهنگیان برای هرمزگان، بعنوان دانشگاه تخصصی معلم ساز از دیگر انتظارات بنده بعنوان یک نماینده فرهنگی است.

جباری در این نشست خواستار تعیین تکلیف نیرو های نهضت سواد آموزی و حق التدریس و نیز تبدیل وضعیت نیروهای با تحصیلات عالیه خدماتی به آموزشی شد و گفت: نظام رتبه بندی که شامل بازنشستگان مهرماه ٩٨ نشده باید در قانون راهی برای آن یافت و نیز محل هزینه کرد اعمال مدرک دوم تحصیلی را باید در فراکسیون فرهنگیان مشخص کنیم.

در ادامه این نشست وزیر آموزش و پرورش گفت: ما در وزارت آموزش و پرورش با کمک مجلس و شما فرهنگیان مجلس بر آن هستیم تا مشکلات آموزش و پرورش را به حداقل برسانیم.

 دکتر محسن حاجی میرزایی در خصوص ایجاد دانشگاه فرهنگیان در غرب استان هرمزگان نیز گفت: اقدامات لازم در این خصوص انجام خواهد گرفت و در ادامه از  جباری  نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس تقاضا کرد به جهت قدردانی از خیران مدرسه ساز، نشستی به همراه تعدادی از خیران غرب هرمزگان در این وزارت خانه برگزار شود.

دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در پایان این نشست از نماینده غرب استان به لحاظ توجه جدی به آموزش و پرورش تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدوای کرد با تعامل بسیار خوب با مجلس گام های مهمی در راستای ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها