موج
کدخبر : ۳۳۷۶۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337685

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت : یک فروند کشتی با 70 هزارتن سنگ آهن قاچاق شناسایی و توقیف شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار  غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی هرمزگان گفت : یک فروند کشتی با 70 هزارتن سنگ آهن قاچاق شناسایی و توقیف شد .
وی افزود: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی و عملیات مشترک با دادستان محترم مرکز استان و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی در راستای حفظ بیت المال و حقوق عامه ، یک باند سازمان یافته قاچاق که به صورت شبکه ای وسازمان یافته قصد خارج کردن مقادیر زیادی مواد خام معدنی از مبادی رسمی را داشتند شناسایی و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند .

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد : در بررسی های تکمیلی این موضوع مشخص گردید کشتی مذکور حامل سنگ آهن خام قاچاق از نوع هماتیت بوده و قصد خروج از کشور با استفاده از مجوزهای جعلی و عدم تامین حقوق و عوارض گمرکی را داشته  که با اقدامات و بررسی های پیچیده و تلاش های شبانه روزی کارشناسان مربوطه کشف و شناسایی گردید .

فرمانده انتظامی هرمزگان ارزش این محموله سنگین قاچاق کشف شده را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه مبلغ 470 میلیارد ریال عنوان کرد  و گفت: در این رابطه تعداد 4 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند که در نهایت قرار نهایی دادسرا علیه نامبردگان صادر و پرونده به دادگاه ارسال گردید .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها