موج
کدخبر : ۳۳۷۶۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337645

مجموعه مستند میراث کهن ۳ به سفارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در حال تهیه و تولید می باشد.

به گزارش خبرنگار خبر گزاری موج اصفهان، مجموعه مستند میراث کهن ۳ به سفارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و بومگردی، میراث فرهنگی و صنایع دستی بعضی از شهرستان های شرق استان اصفهان در حال تهیه و تولید می باشد.

در این مستند سعی شده است تا حد امکان به مردم بومی نزدیک شده و به آداب و رسوم، آواهای محلی و زبان و گویش آنها نیز پرداخته شود.

نکته قابل توجه در این مستند ، طبیعت زیبای بکر هر شهرستانی است که نظر هر انسانی را به خود جلب میکند همچنین وجود تنوع قومی و مذهبی با اقوام مختلف(فارس، ترک، لر، گرج ، ارمنی و عرب) و ادیان مختلف (مسیحی و مسلمان ) در کنار همدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند و در عین اختلاف های فرهنگی وجوه تشابه فراوان دارند.

همچنین  فعالیت هایی در زمینه بومگردی با هدف جذب گردشگر در این مناطق توسط بخش خصوصی آغاز شده که در مستند میراث کهن به آنها نیز پرداخته شده است.

این مستند به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید عکاف زاده و سید حسن حسینی ، مدیرتولید و برنامه ریز محمدرضاشاهزمانی ، دستیار کارگردان و تدوین محسن هاشمی ، نویسنده و محقق مجید عکاف زاده ، نور و تصویر حفیظ الله قاسمی ، صدابردار پشوتن طهماسبی ، تصاویر هوایی محمد علی قمیان و گرافیک و صداگذاری سیدحسن حسینی تولید می شود.

مستند"میراث کهن" در ایستگاه سوم شهرستان اردستان،قسمتی از این مستند همچنین در مورد صنایع دستی شهرستان اردستان از جمله میناکاری روس مس درکارگاه تولیدی نگین آبی کویراردستان با مدیریت خانم فریبا باقری تصویر برداری شد.

به گزارش موج؛ مجموعه مستند میراث کهن ۳ شامل ۱۶قسمت می باشد که در اواخر شهریور تا مهر ماه بر روی آنتن می رود و در شبکه استانی اصفهان،مستند و شبکه شما پخش خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها