موج
کدخبر : ۳۳۷۴۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337496

در حوزه پیشگیری و کاهش از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی صورت گرفت؛

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری استان قم از آموزش 1500 نفر در حوزه پیشگیری و کاهش از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی در سه ماهه اول سال 99 خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم از آموزش 1500 نفر در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی در سه ماهه اول سال 99 خبر داد و گفت: این آموزش ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گیری فیزیکی صورت گرفته است.

یزدی گفت: مبلغان فعال در عرصه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی، مشاوران شبکه بهداشت و و مربیان آموزشگاه های رانندگی سطح استان در چند دوره متوالی در این کارگاه ها حضور یافته اند و آموزش های لازم را کسب نموده اند.

وی در خصوص سایر مخاطبان این کارگاه ها در سه ماهه اول سال 99 افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با دادستان و رئیس دادگاه کیفری 2 استان و همچنین نیروی انتظامی، متخلفان جرائم رانندگی درجه 6 تا 8 و مرتکبین جرائم علیه امنیت اخلاقی از سوی آن مراکز جهت گذراندن دوره های آموزشی به این معاونت معرفی شده و آموزش های لازم برای ایشان ارائه شده است.

سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری قم تصریح کرد: در تدوین هر دوره آموزشی، اصل مخاطب شناسی مد نظر قرار می گیرد و کارشناسان معاونت فرهنگی و اجتماعی دادگستری قم مطالب آموزشی را متناسب با شرایط و نیازهای مخاطبان ارائه خواهند کرد.

 یزدی در خصوص سرفصل های آموزشی تدریس شده در این دوره ها گفت: موضوعاتی از قبیل پیشگیری از گناه، جرم، خلاف و آسیب های اجتماعی در عرصه حجاب و عفاف، اعتیاد، چالش ¬ها و خطرات فضای مجازی، کنترل خشونت، مهارت¬ های زندگی، سبک زندگی اسلامی، آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت، تحکیم خانواده، عرفان¬ های نوظهور در کارگاه های ذکر شده آموزش داده می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها