موج
کدخبر : ۳۳۷۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337296

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب مواج شدن تنگه هرمز خواهد شد لذا توصیه می شود تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز یکشنبه، بیست و دوم تیر ماه در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب سواحل و جزایر استان خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دریای عمان و تنگه هرمز در طول روز افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب مواج شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از تردد‌های دریایی خودداری نمایند و تردد سایر شناورها با احتیاط صورت پذیرد.

عارفی عنوان کرد: نوسانات سرعت وزش باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا تا 1.5 متر پیش بینی می‌شود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، اعلام کرد: طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات (به ویژه ارتفاعات شرقی استان) رشد و افزایش ابرناکی رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق و گاهی بارش تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی محتمل است، خاطرنشان کرد: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبار نیز دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی در پایان با بیان اینکه این وضعیت جوی به تناوب تا روز سه شنبه، 24 تیرماه در منطقه حاکم خواهد بود، اضافه کرد: از نظر دمایی، بتدریج تا اواسط هفته جاری، افزایش رطوبت نسبی هوا و کاهش دما پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها