موج
کدخبر : ۳۳۷۰۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337012

مسئول دفتر سیاسی حوزه خبر داد؛

مسئول دفتر سیاسی حوزه گفت: بیش از ۳۰۰ سوال و شبهه‌ای که در ایام کرونا توسط شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی علیه تشیع و انقلاب اسلامی مطرح‌شده از طریق کمیته رسانه و تبلیغ پاسخ‌داده‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن زمانی در یک‌صد و نودمین جلسه شورای فرهنگ عمومی قم، با اشاره به فعالیت هفت نهاد حوزوی به دنبال شیوع کرونا در ستاد مدیریت بحران، اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، جامعه الزهرا (س)، جامعه المصطفی (ص)، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از جمله این نهادها هستند.

وی بابیان این‌که ستاد بحران حوزه در تمامی استان‌ها و شهرستان‌های کشور تشکیل‌شده است، افزود: در قم به دلیل این‌که بیشترین ظرفیت حوزوی را داشتیم از روزهای نخست بحران اعلام آمادگی کردیم و انواع خدماتی که حوزویان و طلبه‌ها می‌توانند انجام دهند بر اساس تنوع کاری کمیته‌های تخصصی تقسیم‌بندی شد.

مسئول دفتر سیاسی حوزه افزود: ۱۰ کمیته تخصصی شکل گرفت و یک هزار و ۲۰۰ طلبه نیز در آن‌ها تقسیم شدند.

زمانی با اشاره به عناوین برخی از این کمیته‌ها کمیته بین‌الملل را ازجمله آن دانست و گفت: این کمیته نامه‌هایی را به شخصیت‌های برجسته شیعه و امت اسلامی، ادیان و مراکز بین‌المللی ارسال کرده است.

وی بابیان این‌که کمیته صدور فتوا نیز در دفتر رهبر معظم انقلاب مستقر است‌ افزود: کمیته رسانه و تبلیغ نیز شامل همه رسانه‌های حوزوی است.

مسئول دفتر سیاسی حوزه افزود: کمیته پشتیبانی نیز برای بیمه طلبه‌هایی که در ایام کرونا وارد آرامستان ها و یا بیمارستان‌ها شدند، به وجود آمده است.

زمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حدود هفت یا هشت قرارگاه فعال در قم وجود دارد که غالبا از یکدیگر اطلاعی ندارند و به‌طور حتم این موضوع نتایجی خوبی نیز نخواهد داشت.

وی همچنین با تاکید بر هماهنگی قرارگاه‌های مختلف موجود در قم ادامه داد: عدم اطلاع کافی این قرارگاه‌ها از فعالیت‌های یکدیگر باعث شده تا یک خانواده کمک‌های زیادی را دریافت کند و در مقابل برخی نیز هیچ کمکی دریافت نکنند.

 مسئول دفتر سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: ما این آمادگی را داریم تا با مجموعه قرارگاه‌هایی که در قم است، هماهنگی لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به درخشش طرح مواسات مؤمنانه در ایام ماه رمضان گفت: ظاهر این طرح حاکی از آن است که ما فقط کالاهای مصرفی به خانواده‌های بی‌بضاعت می‌دهیم ولی در کنار آن ایجاد اشتغال نیز باید برای خانواده‌های محروم در اولویت قرار بگیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها