موج
کدخبر : ۳۳۶۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336889

خلیل قاسمی در گفتگو با موج مطرح کرد؛

رییس سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان گفت: کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند و صنوف بنا به درخواست خود بانک عامل را جهت دریافت تسهیلات مشخص می‌کنند.

خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار موج درباره چگونگی ارائه‌ی تسهیلات به صنوف متضرر از کرونا، بیان داشت: اصنافی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کسب و کارشان با زیان مواجه شده‌اند براساس لیست بیمه می‌توانند از تسهیلاتی که به این منظور برای آنان در نظر گرفته شده است، استفاده کنند و صنوف بنا به درخواست خود بانک عامل را جهت دریافت تسهیلات مشخص می‌کنند.

وی در تشریح میزان تسهیلاتی که به واحدهای تولیدی در 15 ماه گذشته اعطا شده است، گفت: در این مدت در موضوع تبصره 18 و ایجاد رونق سرجمع 28 فقره تسهیلات به مبلغ 241 هزار و 727 میلیون تومان پرداخته که در پی آن 923 شغل تثبیت و 97 شغل جدید نیز در هرمزگان ایجاد شده است.

قاسمی تصریح کرد: تسهیلات تبصره 18 در راستای کمک به واحدهای صنفی تولید کننده در نظر گرفته شده که نرخ سود آن بین 12 تا 15 درصد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت هرمزگان درباره محل هزینه‌کرد این تسهیلات نیز اظهار داشت: صنوف تولیدی می‌توانند برای نوسازی و بازسازی خطوط تولید یا هزینه سرمایه در گردش خود از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در پایان گفت: علی‌رغم شیوع ویروس کرونا تمام تلاش خود را برای ایجاد رونق تولید در استان خواهیم کرد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها