موج
کدخبر : ۳۳۶۷۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336708

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی ساعات بعدازظهر تا اوایل شب با توجه به وقوع ناپایداری موقتی در منطقه بشاگرد و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز با تاثیرات سامانه ی مونسونی و جریانات شرقی در استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت که در منطقه بشاگرد و برخی نقاط شمالی استان با رگبار باران و رعد وبرق و افزایش موقتی سرعت باد همراه خواهد بود.

عارفی عنوان کرد: طی ساعات بعدازظهر تا اوایل شب با توجه به وقوع ناپایداری موقتی در منطقه بشاگرد و احتمال طغیان رودخانه های فصلی، توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری شود.

وی با بیان اینکه تا ساعات شب در جزایر خلیج فارس شرایط ترددهای دریایی مساعد خواهد بود، خاطرنشان کرد: در سواحل دریای عمان نیز تا ساعات بعدازظهر وزش بادهای سطحی جنوب شرقی خواهیم داشت و از ساعات شب و طی روز چهارشنبه وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی(گاهی تا40 کیلومتر در ساعت) سبب مواج شدن دریای عمان، بتدریج تنگه هرمز و جزایر خلیج فارس خواهد شد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، در پایان اضافه کرد: از لحاظ دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهیم داشت، روز چهارشنبه موقتا با توجه به افزایش ابرناکی، کاهش نسبی دما در طول روز به ویژه در مناطق ساحلی پیش بینی می شود، و از روز پنج شنبه افزایش نسبی دمای هوا در اکثر نقاط استان مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها