موج
کدخبر : ۳۳۶۵۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336522

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،گفت: ثبت نام صاحبان کسب وکارهای فاقد بیمه، در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات کرونا امکان پذیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،گفت: ثبت نام صاحبان کسب وکارهای فاقد بیمه، در سامانه کارا  جهت دریافت تسهیلات کرونا امکان پذیر شد.

 وی ادامه داد: متقاضیان مشاغلی که فاقد بیمه هستد می توانند از فردا در سامانه کارا به نشانی  kara.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

هادی ابراهیمی ضمن اشاره به اینکه این وزارتخانه 12 تیرماه سالجاری به متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و آسیب دیده از کرونا و افراد شاغل در رسته‌های تایید شده، پیامک ثبت‌نام ارسال کرده گفت: این افراد می‌توانند از  فردا پس از ثبت ‌نام به بانکهایی که خودشان در سامانه کارا انتخاب کرده‌اند مراجعه و تسهیلات مربوطه را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا یکی از سیاست‌های مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است، اظهارداشت: بر این اساس ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بوده‌اند برای ثبت‌نام در سامانه کارا اقدام و پرداخت تسهیلات به آنها از خردادماه آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی اضافه کرد: در مذاکرات صورت گرفته وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی با دستگاه های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته و لیست افرادی که هویت آنها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند، جهت ارسال پیامک ارائه شده است.

وی ادامه داد: در این راستا بیش از 10 هزار واحد اقتصادی آسیب دیده از کرونا در استان شناسایی شده که تاکنون بیش از یکهزار کارگاه با مجموع اشتغال 3 هزار و 335 نفر جهت دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها