موج
کدخبر : ۳۳۶۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336371

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت خبر داد:

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت گفت: بیش از1000 خانواده نیازمند و مستضعف زیر پوشش بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت هستند که از خدمات آن بهره می‌برند.

امیرحسین معینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار داشت: هدف این بنیاد نیکوکاری   اقناع و خودکفایی خانواده‌ها است و در سه شعبه خود در شهرهای اصفهان،کاشان و یزد فعالیت دارد.

وی گفت: این موضوع برای ما افتخار نیست، بلکه ما زمانی به خود می بالیم که بتوانیم ۱۰ خانواده را خود کفا کنیم که بتوانند سرپای خود بایستند.

معینی با بیان اینکه 3 الی چهار هزار خیر در این بنیاد به نیازمندان کمک می کنند، افزود: مددکاران در این بنیاد به صورت میدانی فعال هستند و  در سازمان ها، ارگان‌ها و نهادها و مردم حضور می بایند و برای کمک به نیازمندان همکاری می کنند.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت با بیان اینکه این بنیاد ماهیانه بیش از ۱۰۰ میلیون تومان از سوی خیرین برای افرد نیازمند جمع آوری می‌کند، گفت: در این راستا به صورت مجزا عمل می‌کنیم و هیچ همکاری با سایر دستگاهای مرتبط در این زمینه نداریم.

معینی با اشاره به اینکه در این بنیاد عزت نفس مددجو حفظ می‌شود، افزود: همه مددجویان این بنیاد بانوان تشکیل می‌دهد و کمپین کمک به خانواده‌های مستضعف در مناطق محروم و در مناطق صعب‌العبور ایجاد شده است و خدمات خوبی به نیازمندان ارائه شد.

وی با بیان اینکه در آستانه سال تحصلی گذشته بیش از یک هزار بسته لوازم تحریر به خانواده‌های مستضعف استان اصفهان اهدا شد، اظهار داشت: قربانی اول ماه نیز یکی از برنامه های این بنیاد است که اول هر ماه قمری بیش از ۶۰۰ مرغ قربانی و به خانواده‌ها اهدا می‌شود.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت برگزاری کلاس‌های عزت نفس برای خانواده‌ها را در این بنیاد مهم عنوان کرد و گفت: با برگزاری جشنواره ها خانواده‌ها در غرفه‌ها محصولات هنری خود در بخش های مختلف به خصوص صنایع دستی را  به فروش می‌رسانند.

وی کلاس‌های پخت کیک، نمد سازی، چرم دوزی، آشپزی و نقاشی را از دیگر برنامه ها در راستای توانمندسازی خانواده‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به اقدام‌های بنیاد نیکوکاری معرفت در راستای تأمین غذایی خانواده‌های تحت پوشش با طرح "یک لقمه مهربانی" گفت: این برنامه با هدف تأمین غذایی خانواده‌های نیازمند است که زیرساخت‌های آن فراهم شده است.

معینی افزود: در این طرح  با اتومبیلی که مجهز به یخچال‌های مخصوص است، غذاهای اضافه مانده و دست نخورده در برخی ارگان های خدماتی، رستوران‌ها، تالارها جمع‌آوری و بسته بندی بهداشتی می شود و در زمان کمی زیر یک ساعت به دست نیازمندان واقعی می‌رسد.

وی گفت: در این طرح به سمت عدم اسراف غذا حرکت می کنیم  و امیدواریم ارگان‌ها، تالارها و رستوران‌ها در این زمینه با با همکاری خوبی داشته باشند تا اسراف مقدار زیاد غذا جلوگیری شود.

مدیرعامل بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت با بیان اینکه در بحث درمان زیاد وارد نمی‌شویم چون تخصصی است، افزود: ولی پای یک پسر بچه که به دلیل یک بیماری نخاعی به طور کامل برگشته بود با حمایت بنیاد ما و ایجاد یک پویش عمل شد که نتیج ای مثبت در بر داشت.

به گزارش موج؛ بنیاد نیکوکاری رهروان معرفت در ۱۳ تیر سال 93 در راستای کمک به ایتام ، نیازمندان و کمکردن سنگینی مشکلات اقتصادی خانواده‌ها آغاز به کار کرد و در این مدت با همیاری و کمک مردمی تلاش خود را برای حل دغدغه‌های نیازمندان انجام داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها