موج
کدخبر : ۳۳۶۲۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336297

دادستان قم:

دادستان عمومی و انقلاب قم گفت: برنامه جامع آموزشی برای خانواده‌ها و فرزندان زندانیان تدوین‌شده و با حفظ ارتباط موثر و مستمر با خانواده و به‌خصوص فرزندان زندانیان سعی در حمایت از آنان خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب در حاشیه آیین تقدیر از فرزندان ممتاز زندانیان  تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قم، با اشاره به سه طرح «واحد اورژانس مددکاری»، «دفتر مشاوره قضایی» و «برنامه جامع دوره‌های آموزشی»، اظهار کرد: این طرح‌ها در راستای منویات رییس قوه قضاییه مبنی بر جلوگیری از آسیب به خانواده‌های محکومین به زندان و با حمایت رییس دادگستری استان و پیگیری مسئولان انجمن حمایت از زندانیان قم صورت گرفت.

وی اضافه کرد: این طرح‌ها برای حمایت از خانواده‌ها و کاهش تاثیرات محکومیت افراد بر فرزندان و خانواده‌های آنان طراحی‌شده و با پیگیری و تامین امکانات و هزینه، امروز به مرحله اجرا رسیده است.

دادستان قم ادامه داد: در این راستا در صورت بروز موارد فوری برای خانواده‌های زندانیان، واحد اورژانس مددکاری با شرح وظایف تعیین‌شده اقدام خواهد نمود و همچنین دفتر مشاوره قضایی در خارج از ساعات اداری با کمک قضات دادسرا راه‌اندازی شد تا در صورت نیاز با ارائه راهکارهای مناسب قضایی، از آسیب‌های احتمالی به خانواده زندانیان پیشگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: به‌موازات اقدام‌های انجام‌شده برای بازپروری محکومین، با پیگیری و همکاری مسئولان، امر نگهداشت و حفاظت از خانواده‌ها نیز انجام شود تا شاهد میزان کمتری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از جرم و حبس باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها