موج
کدخبر : ۳۳۶۰۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336081

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان هرسین گفت: ۱۷ محدودیت و ممنوعیت جدید مقابله با کرونا از شنبه در کرمانشاه اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تاکید بر جهاد همه جانبه مسئولین استان در مقابله با کرونا در کرمانشاه، گفت: از پیگیری و جدیت امام‌جمعه شهرستان هرسین و نماینده مردم شریف هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی برای تحقق مطالبه‌های مردمی تشکر می‌کنم.

مقام عالی استان با اشاره به وضعیت کرونا در کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه فعلاً شرایط خوبی نداریم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای همه مردم الزامی است و حتماً باید برای حفظ سلامت یکدیگر در محل‌های تجمع از ماسک استفاده نماییم و ماسک زدن احترام به حقوق دیگران و تلاش برای حفظ سلامت مردم است و مقام معظم رهبری نیز به لزوم استفاده از ماسک تأکید داشتند.

استاندار کرمانشاه افزود: 17 محدودیت و ممنوعیت جدید از شنبه ۱۴ تیرماه برای مهار و مقابله با کرونا در استان اعمال می‌شود و کرونا را نباید در بیمارستان‌ها مدیریت کنیم و پیشگیری بر این مهم مقدم است، درواقع مهار و کنترل کرونا بستگی به رفتار مردم دارد و با مشارکت بیشتر برای انجام توصیه‌های بهداشتی می‌توانیم خسارت‌ها را به حداقل برسانیم.

نماینده عالی دولت در استان همچنین بیان داشت: فقط با توصیه نمی‌شود کرونا را کنترل کرد در برخی موارد باید قانون اعمال شود و عمده‌ترین مشکلات ما در برگزاری مراسم‌های ترحیم، عروسی و دورهمی هاست.

وی بابیان اینکه هر نوع ماسکی انتقال بیماری را کاهش می‌دهد نیازی به ماسک گران‌قیمت نیست، گفت: پنهان کردن بیماری‌ها و‌ عدم رعایت دستورالعمل‌ها علت اصلی افزایش تعداد مبتلایان کرونا است.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شهرستان هرسین اظهار داشت: امروز از مدیران انتظار دارم بر اساس منابع و امکانات به تعهدات خود در قبال حل مشکلات هرسین عمل کنند و از بیان قول‌های که امکان اجرا ندارد، خودداری کنند، زیرا ما آمده‌ایم که برای مردم این شهرستان کاری انجام بدهیم.

وی که در جمع  امام‌جمعه و نماینده مردم هرسین، کنگاور و صحنه در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، شهرستانی و سایر اعضا برگزار شد، بیان داشت: عملکرد فرماندار پرتلاش و مجموعه مدیران شهرستان در تداوم مسیر توسعه‌ای هرسین قابل‌تقدیر است.

بازوند افزود: رفع مشکل محل دفن زباله و مدیریت پسماند شهرستان هرسین بستگی به مشارکت مردم دارد و با توجه به مکان‌یابی صورت گرفته تقاضا داریم فرماندار و مسئولین شهرستان در توافقی با مردم موضوع را حل کنند.

وی تأکید کرد: مدیران موظف هستند پروژه‌های نیمه‌تمام را سریعاً تعیین تکلیف کنند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز از دستگاه‌های اجرایی بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده حمایت خواهد کرد.

وی افزود: 162 واحد مسکن مهر هرسین با پیگیری راه و شهرسازی استان در دهه فجر امسال به مردم تحویل داده می‌شود و دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان هرسین از روز ۲۰ تیرماه به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

استاندار کرمانشاه گفت: برای ساماندهی مسیر دسترسی به مزار شهدای گمنام هرسین و محوطه‌سازی پیش‌بینی‌شده ۲ میلیارد ریال تخصیص اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

نماینده عالی دولت در استان تأکید کرد: صنایع فعال در منطقه موظف هستند در جذب و به‌کارگیری نیروی‌های موردنیاز از افراد بومی دارای مهارت استفاده نمایند.

وی گفت: با همکاری معاون هماهنگی امور اقتصادی شرایط جذب سرمایه‌گذار تسهیل و مشکلات و موانع فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی فعالان منطقه با همکاری میراث حل‌وفصل شود.

وی در پایان از راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان هرسین که عملیات اجرایی آن از سال ۸۲ آغازشده بود تا ۳۰ روز آینده خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها