موج
کدخبر : ۳۳۶۰۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336070

رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان البرز گفت: دریافت هزینه های اضافی کمک به مدرسه اجباری نیست و از والدین خواست مدارس دولتی متخلف را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، امیر والی پور، رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان البرز، گفت: مشکل دریافت وجه از والدین دانش آموزان توسط مدیران مدارس هر ساله مطرح می‌شود و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان البرز افزود: والدین باید توسط مراجع قانونی و گاسخگو مسئله خود را مطرح کنند، شکایات باید قانونی مطرح شود.

والی پور با بیان اینکه با ثبت شمایت موظف به رسیدگی و پاسخگویی خواهیم بود، ادامه داد: سامانه ای تحت عنوان «نظارت همگانی» در سامانه شکایات آموزش و پرورش ایجاد شده است و والدین می‌توانند موارد این چنینی را با ذکر نام مدیر و مدرسه ثبت کنند.

وی اضافه کرد: اگر مسئله ای در این سامانه ثبت شود به صورت مستقیم به سمع و نظر مدیرکل ارزیابی و عملکرد وزارت آموزش و پروش خواهد رسید و ما موظف هستیم ظرف 7 روز به مسئله رسیدگی کنیم.

والی پور با بیان اینکه ستاد ثبت نام در مناطق مختلف فعال شده است، یادآور شد: همچنین شهروندان می‌توانند با شماره تماس‌های 32525657 و 32563203 ارتباط گرفته و مسئله و مشکل خود را مطرح و پیگیری کنند.

رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان البرز اعلام کرد: در سال گذشته 12 مدیر به هیأت بدوی معرفی شد و برای هریک احکامی صادر شد، در این میان مبالغی که به صورت غیرقانونی از والدین دریافت شده بود عودت داده شد.

وی در پایان تصریح رکد: حین ثبت نام تنها حق بیمه و هزینه کتاب دریافت خواهد شد و اگر مبالغی در غیر این صورت طلب شود غیر قانونی است، دریافت کمک به مدرسه از آغاز سال تحصیلی انجام شده و به صورت اختیاری خواهد بود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها