موج
کدخبر : ۳۳۶۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336055

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان خبر داد:

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: شهر اصفهان با گذراندن موفقیت آمیز مرحله پایلوت، درحال دریافت لوگوی کاندیداتوری شهر دوستدار کودک است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید احمد حسینی نیا با اشاره به اینکه اصفهان مرحله پایلوت شهر دوستدار کودک را گذرانده است، بیان داشت: اصفهان اکنون درحال دریافت لوگوی کاندیداتوری شهر دوستدار کودک است.

وی افزود: شهر اصفهان دو سال پیش به عنوان نخستین پایلوت شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف انتخاب شد و اصفهان اولین شهری بود که زمینه تعامل بین دولت و دیگر ذینفعان را با ایجاد ساختار حقوقی و وضعیت سنجی فراهم کرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان افزود: در نتیجه تعامل شهرداری با دستگاه ها و بخش های مرتبط با این حوزه، مشارکت کودکان ارتقا یافت به گونه ای که شفاف سازی فرآیند ایجاد شهر دوستدار کودک در همه مراحل ارزیابی، تعیین اهداف، اجرا، تعیین شاخص های شهر دوستدار کودک سبب شد تا برنامه اقدامات اجرایی شهر دوستدار کودک و ابزارهای پایش آن با مشارکت کودکان و همه سهم بران به تصویب بخش های مرتبط برسد.

وی با بیان اینکه روش ایجاد شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف طی فرآیندهای مشخصی تدوین می شود، گفت: شهرهای دوستدار کودک با مراحلی از جمله نظارت و ارزیابی شهرها، تصمیم گیری و تدوین برنامه و ارزیابی تاثیرات این برنامه ها در زندگی کودکان ایجاد می شود.

حسینی نیا افزود: با همین شیوه، در سال اولی که شهرها وارد فرآیند الحاق به شبکه شهرهای دوستدار کودک می شوند، ساختارهای هماهنگی و مدیریتی در این خصوص شکل می گیرد.

وی با اشاره به اینکه براساس برنامه عملیاتی هر شهر، وضعیت کودکان در حوزه های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار کرد: برنامه های عملیاتی باید طی دو تا پنج سال اجرایی شود که در این مدت براساس شاخص ها، میزان دستیابی به هدف ها پایش می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در مرحله بعد، با نظارت یونیسف، شهر انتخاب شده به عنوان شهر دوستدار کودک به رسمیت شناخته می شود و به منظور بهبود عملکرد یک برنامه عملیاتی جدید برای شهر مورد نظر اجرا می شود.

وی ادامه داد: بعد از امضای تفاهم نامه بین شهرداری و وزارت کشور، شهر مورد نظر در مرحله پایلوت شهر دوستدار کودک قرار می گیرد و در این مرحله نشان رسمی به شهرها اعطا نمی شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: برند شهر دوستدار کودک زمانی از سوی یونیسف به شهرها اعطا می شود که شهر همه مراحل را با موفقیت گذرانده باشد به این معنا که بعد از طی کردن مرحله پایلوت و دریافت نشان کاندیداتوری، در نهایت شهر مورد نظر به شبکه شهرهای دوستدار کودک ملحق می شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها