موج
کدخبر : ۳۳۵۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335875

معاون وظیفه عمومی استان اصفهان اعلام کرد:

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غایب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ مهرداد پناهپوریان گفت: مشمولان غایبی که تا کنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نکرده اند برابر ماده 10 این قانون با محرومیت اجتماعی از جمله عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، عدم برخورداری از معافیت کفالت، عدم دریافت تسهیلات بانکی، عدم صدور پروانه کسب و اجازه اشتغال، ممنوعیت خروج از کشور و موارد دیگر مواجه می شوند.

وی افزود: برابر ماده 2 قانون خدمت وظیفه عمومی هر فرد ذکور ایرانی از اول ماهی که به سن 18 سال تمام می رسد ، مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی بوده و برابرماده 58 این قانون ،مشمولانی که در مهلت معرفی تعیین شده، وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند، غایب محسوب می شوند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه طبق ماده 58 قانون وظیفه عمومی برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از سه ماه باشد، 6 ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد، تصریح کرد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیش از یکسال باشد علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، فراری محسوب و به مراجع صالحه قضائی معرفی می شوند.

سرهنگ پناهپوریان بیان داشت: در صورت به کارگیری مشمولان غایب توسط کارفرمایان، کارخانه ها، کارگاه ها، شرکت ها، آموزشگاه ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه های دولتی و خصوصی، برابر ماده 63 و 63 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضائی معرفی می شوند .

معاون وظیفه عمومی استان اصفهان تاکید کرد: مشمولان برای طی کردن خدمت دوره ضرورت با سیر مراحل قانونی در موعد مقرر به خدمت اعزام تا هیچ گونه محرومیت اجتماعی شامل آنها نشود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها