موج
کدخبر : ۳۳۵۸۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335801

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به مناسبت روز صنعت و معدن گفت: با حمایت تولیدات داخلی و تربیت نیروی کار که علاوه بر تجربه به تکنولوژی دیجیتال زوز مسلط باشد می توانیم به قله پیروزی برسیم.

به گزارش خبرگزاری موج البرز، نادر ثناگو مطلق روز دهم تیرماه با بیان این مطلب افزود: اگر در گذشته، چرخ دنده ها نشان از صنعت و تولید بود، اما امروزه نقطه کانونی و کلیدی صنعت، حتی صنایع سنگین، به دلیل تحول سریع تکنولوژی، فناوری اطلاعات و داده پردازی شده است.

وی ضمن تاکید بر لزوم انطباق صنعت و تولیدات با محیط دیجیتال عنوان داشت: بهترین و عظیم ترین تولیدات اگر قابل انطباق با محیط و ابزار دیجیتالی امروز نباشند، به طور قطع قابل بهره برداری نبوده و محکوم به فنا هستند.

ثناگو مطلق با بیان اینکه در این میان نیروی کار نیز باید علاوه بر تجربه و تبحر، مسلط به تکنولوژی دیجیتال روز باشند گفت: ضروری است که پارادایم های سرمایه گذاری، حمایت و تولید بر همین اساس تغییر یابد و به جای سوزندان منابع در چاه ویل صنایع منسوخ، تنها با توجیه اشتغال وابسته و نیاز روزمره، تغییر را برای نجات صنایع از پرتگاه تعصب نگاه سنتی، به مسیر روشن تکنولوژی محوری با محور اقتصاد دیجیتال به سمت قله پیروزی آغاز کنیم.

وی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به نقش صنعت در اشتغال پایدار و افزایش تولید می افزاید: در روزهایی که کشورمان مورد شدیدترین هجمه و تحریم ها از سوی دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته، اهمیت دادن هر چه بیشتر به این بخش در راستای توسعه کشور و حمایت از تولیدات داخلی ، می تواند در خنثی کرن این تحریم ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

ثناگو مطلق در ادامه پیام با اشاره به وجود واحدهای تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، منطقه می تواند در ابعاد مختلف سهم جهشی خود را برای رونق و توسعه اقتصادی کشور ایفا کند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ، برنامه ریزی برای ایجاد سازوکارهای پایدار برای  حمایت مستمر از بخش صنعت و تولید را از اهم برنامه های پیش روی منطقه عنوان و خاطر نشان کرد: با تدوین دستورالعمل احیاء ، ۱2 واحد غیر فعال در منطقه ویژه اقتصادی پیام احیا و به چرخه تولید بازگشتند.

ثناگو مطلق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، ضمن تقدیر از ایثار و جانفشانی کادر پزشکی کشور از تمام فعالان اقتصادی درخواست کرد تا سهم خود را در حفظ حیات تولید و پاسداری از اشتغال کارگران در این شرایط به خوبی ایفا کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها