موج
کدخبر : ۳۳۵۵۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335516

هادی ابراهیمی خبر داد؛

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: درصورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا دو سال ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرمایان را پرداخت می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، افزود: از زمان اجرای این طرح که از اواخر سال 96 آغاز شده تاکنون دولت به صورت متمرکز 2 میلیارد و 400 میلیون تومان کمک هزینه کارورزی به کارورزان فارغ التحصیل دانشگاهی استان پرداخت کرده است.

وی اظهارداشت: تاکنون 9هزار و 200 فارغ التحصیل در هرمزگان در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که از این تعداد 3 هزار و 490 نفر واجد شرایط هستند که 2هزار و 300 نفر کارورز برای دوره آموزش کارورزی انتخاب و مشغول به فعالیت شدند.

طرح کارورزی با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در همه رشته‌های دانشگاهی بر حسب نیاز بنگاه‌های اقتصادی وتعاونی وکارفرمایان در حال اجراست که دوره کارورزی سه ماه برای هر کارورز تعیین شده و درصورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا دو سال ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرمایان را پرداخت می کند.

این دوره امکان و فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار محسوب می شود که نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده می شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه شده می دهد تا بتوانند بهتر به علاقه مندی ها و گرایش های خود در زمینه های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.

افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط برای ورود در کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار دانش آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان، فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه های اقتصادی از اهداف اصلی طرح کارورزی است.

این طرح تا پایان برنامه ششم توسعه نیز مهلت و اعتبار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها