موج
کدخبر : ۳۳۵۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335284

آیت الله سعیدی:

امام جمعه قم گفت: مجلس درگیر مسائل جزئی و جناحی نشود و به دنبال ایجاد تحول در وضعیت اقتصادی مردم و محرک دولت برای اقدامات بیشتر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به اینکه هیچ فرقی بین فساد سیاسی، اقتصادی، جناحی، حزبی و فردی نیست، اظهار کرد: تلاش برای سالم‌سازی جامعه و مبارزه با مفاسد ازجمله وظایف حکومت‌ها است.

سعیدی با اشاره به مساله فساد در کشور گفت: تمام کشورهای جهان به فساد آلوده‌اند و دراین‌بین نحوه برخورد با فساد مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: برای خشکاندن ریشه‌ها و کانون‌های فساد باید روش‌های بازدارنده‌ای در پیش‌گرفته شود و با هر مسئول و فردی که دچار فساد است برخورد عبرت‌آموزی صورت بگیرد.

سعیدی گفت: برای خشکاندن کانون‌های فساد، مسئولیت‌های کشور باید به نیروهای جوان، مومن و غیر وابسته سپرده شود و این جایگاه‌ها از دل‌بستگان غرب و آمریکا که رهاوردی برای کشور ندارد گرفته شود.

سعیدی همچنین اهمیت کمک و یاری‌رسانی در احادیث را موردتوجه قرارداد و بیان داشت: مومن به هیچ‌چیزی مانند مواسات به خداوند متعال نزدیک نمی‌شود.

وی یادآور شد: تشکیل گروه‌های جهادی و قرارگاه‌های کمک‌های مردمی در طرح مؤمنانه از نمونه‌های بارز مواسات اسلامی در روزهای شیوع کرونا بود.

سعیدی همچنین در بخشی از سخنان خود کرونا را یک ویروس شیطانی و شرور دانست و از تمام تلاش‌های کادر درمانی قم در ۴ ماه گذشته تقدیر کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها