موج
کدخبر : ۳۳۴۹۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334978

مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان مازندران گفت: همزمان با هفته بهزیستی مرکز جامع درمان اعتیاد در استان مازندران راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، فرزاد گوهردهی در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: مجوز راه اندازی مرکز جامع اعتیاد در مازندران در کنار استان‌های اصفهان، کرمانشاه و اردبیل اخذ شده و این مرکز همزمان با هفته بهزیستی در استان فعالیت خود را آغاز می کند‌.

وی ادامه داد: مرکز جامع درمان اعتیاد، متفاوت از مراکز اقامتی معتادان متجاهر و کمپ‌های ترک اعتیاد است که با دارا بودن ۳فضای فیزیکی مستقل، درمان‌های سم زدایی، روانشناختی و حمایتی از معتادان در آن به مدت ۴ماه انجام می شود و اینکه بهبود یافته با امکان دسترسی و پیگیری روند درمان  به مدت یکسال از این خدمات برخوردار می‌ماند.

گوهردهی تصریح کرد: مرکز جامع درمان اعتیاد در فاز نخست برای آقایان قابل استفاده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران همچنین از تدوین سند وضعیت درمان و نقشه اعتیاد در مازندران در آینده نزدیک خبر داد که به موجب آن برنامه ریزی‌ها برای مبارزه با مواد مخدر، بهبود معتادان و سالم سازی جامعه در حوزه پیشگیری از اعتیاد، منسجم‌تر و عملیاتی‌تر پیش رود.

گوهر دهی با بیان اینکه از ۵۶میلیارد تومان اعتباری که پارسال برای اشتغالزایی جامعه هدف این اداره کل مصوب شده بود ۱۲میلیارد تومان معادل ۲۰درصد این اعتبار برای اشتغالزایی معتادان بهبود یافته هزینه شد افزود: ۶۰درصد این مشاغل پایدار بوده اند.

وی از فعالیت ۱۴۱مرکز خدمات مرتبط با پیشگیری و درمان در استان خبر داد و گفت: ۲۷هزار و ۳۰۳نفر پارسال از این مراکز خدمات دریافت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها